• Büyükşehir’den gönüllülere itfaiyecilik eğitimi

  Büyükşehir’den gönüllülere itfaiyecilik eğitimi
  Büyükşehir’den gönüllülere itfaiyecilik eğitimi
  23.10.2020 Cuma

   

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR- Yangın ve doğal afetlere müdahale etmek amacıyla başlattığı gönüllü itfaiyecilik eğitimlerini sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere de yangın eğitimleri verip, tatbikatlar gerçekleştiriyor.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı öğrencilere yönelik yangın eğitimleri ve tatbikatlarına devam ediyor. Eğitimler kapsamında Yenişehir İtfaiye Grubu’nu ziyaret eden Gaziler Ortaokulu öğrencilerine yönelik, yanma ve yangın konularında eğitim verilip, yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında görevli eğitmenler tarafından ‘yangın nedir, yangın çıkış nedenleri, yangının çıkmaması için yapılması gerekenler ve alınacak önlemler, yangınla karşılaşılınca yapılması gerekenler, yangın öncesi ve sonrası hareket tarzları, doğru yangın ihbarı nasıl verilir, başlangıç yangınlarına nasıl müdahale edilir, yangın çıkan binadaki insanların hareket tarzları nasıl olmalı ve itfaiyenin görevleri’ hakkında öğrenci ve öğretmenlere ayrıntılı bilgi verdi. Eğitmenler, eğitimin ardından öğrencilerin merak ettikleri soruları da yanıtladı. İtfaiye araçlarını öğrencilere tanıtan itfaiye ekipleri, ateş yakarak öğrencilerle birlikte söndürme tatbikatı yaptı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen