• Bu yalan ve kandırma işlemleri son bulmalı!

  Bu yalan ve kandırma işlemleri son bulmalı!
  Bu yalan ve kandırma işlemleri son bulmalı!
  01.12.2020 Salı

  Eğitim Reformu’na destek!

   

   

  Engin ÖZTÜRK

  DİYARBAKIR – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Evlatlarımızın zihinleri popüler kültür ve sapkın hezeyanlarla doldurulmuştur’ diyerek eğitimde topyekûn reform mesajına sahip çıkan Uzman Eğitmen Hasan Yosunkaya, “Yıllarca insanın atası maymundur, safsatasını çocuklarımıza okuttuk, karşı çıkanları, laiklik ve bilim düşmanı ilan ettik. Bu yalan ve kandırma işlemlerinin son bulmasının zamanı gelmiş geçiyor bile” dedi.

  “ÇOCUKLARIMIZI HAKKIYLA YETİŞTİRMEK ŞARTTIR”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz ay İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nin açılışındaki konuşmasında, “Evlatlarımızın zihinleri popüler kültür ve sapkın hezeyanlarla doldurulmuştur. Bunun için önümüzdeki dönemde önceliğimiz aileden başlayarak çocuklarımızı hakkıyla yetiştirmek şarttır. Bu değişim sıradan bir müfredat tadilatının ötesinde topyekûn bir eğitim-öğretim reformu gerektirir” şeklindeki sözlerine Diyarbakır’dan büyük destek geldi.  

  “HUKUK VE EKONOMİ REFORMU İLE BİRLİKTE EĞİTİM-ÖĞRETİM REFORMU DA BAŞLATILMALI”

  Gazetemiz yazarlarından uzman Eğitmen Hasan Yosunkaya, “Elimizi çabuk tutup Eğitim-Öğretim reformunu hayatta geçirmezsek, bunu 2023 seçim sonrasına bırakırsak treni kaçırmış oluruz” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı, Hukuk ve Ekonomi Reformu ile birlikte Eğitim-Öğretim reformunu da başlatmanın zamanının geldiğini söyledi. “Hemen bilim adamlarından komisyonlar kurarak işe başlanmalıdır” diyen Yosunkaya, “Eğitim-Öğretim reformu komisyonunun başkanlığına da bu alanda tecrübe ve birikimi olan, Milli Eğitim eski Bakanlarımızdan Sayın Vehbi Dinçerler’i ikna ederek getirilip hemen işe başlanmalıdır” dedi.

  “HEMEN BAŞLAMAZSAK GEÇ KALMIŞ OLURUZ”

  İlk iş olarak da eğitim fakültelerinin müfredatları ile eş zamanlı ilk, orta ve lise müfredatını değiştirilmesi gerektiğini kaydeden Yosunkaya, “Hemen başlamazsak geç kalmış oluruz. Yoksa çok yakın bir zamanda biz biz olmaktan çıkarız. Yeniden bizi bize getirecek Sayın Erdoğan'dan başka kimseler ortada görünmüyor” dedi.

  “BU YALAN VE KANDIRMA SON BULMALI”

  Yapılacak Eğitim-Öğretim reformu ile şimdiye kadar çocuklarımıza okutulan ders kitaplarında iman ve akide dışı tüm yazı ve kelimelerin ayıklanması gerektiğini kaydeden Yosunkaya, “Tabiat olaylarının İlahi kanunların gereği olduğunu yazılmalıdır. Çocuklarımız 150 yıldan beri ailede iken Müslüman, okula başlayınca yavaş yavaş dinsizleştiklerine şahit oluyoruz. Yıllarca insanın atası maymundur, safsatasını çocuklarımıza okuttuk, karşı çıkanları, laiklik ve bilim düşmanı ilan ettik. Bu yalan ve kandırma işlemlerinin son bulmasının zamanı gelmiş geçiyor bile” dedi.

  “SEYİRCİ DURUMUNDAN ÇIKIP OYUN KURUCU DURUMUNA GELMEMİZİN ZAMANI GELMİŞ GEÇİYOR BİLE”

  Eğitim-Öğretim reformunun kaçınılmaz olduğunu belirten Yosunkaya, “Osmanlının son yıllarında ve Cumhuriyetin ilk yıllarında başlatılan laik, çağdaş, batılıları örnek alan Eğitim-Öğretimle ilgili anlayışı bize dayatarak İslam’dan kopuk nesiller yetiştirmek için çaba içine girdiler. Görevli zevat İslam dini bizi geri bırakmış anlayışına sarılarak dinsiz nesiller yetiştirmek için tüm yasalara ve müfredat programlarını değiştirerek gayri İslami bir anlayışla gençlik yetiştirmeye başlamışlardı.1950'ye kadar tavizsiz uyguladılar. 1950 den itibaren bu İslam karşıtı anlayışı biraz müsamaha ettilerse de sürekli kontrolde tutular. 40 yıldır aslına rücu etmek için çabalarımız bizi iktidara taşıdı. İktidarda olmamıza rağmen seyirci durumdayız. Seyirci durumundan çıkıp oyun kurucu durumuna gelmemizin zamanı gelmiş geçiyor bile” diye konuştu.

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen