• Bismil belediyesinden kadınlara tarımsal eğitim

  Bismil belediyesinden kadınlara tarımsal eğitim
  Bismil belediyesinden kadınlara tarımsal eğitim
  21.05.2019 Salı

   

  DİYARBAKIR - Bismil Belediyesi, ilçede dayanışma kültürünü geliştirmek ve kadınlara yeni iş kapıları açmak için Belediyenin üzüm bahçesinde 30 kadına, Ziraat Mühendisleri eşliğinde uygulamalı eğitim verdi.

  Bismil Belediyesi, mühendisler eşliğinde kadınlara üzüm yetiştiriciliği eğitimi verdi. Uygulamalı eğitime katılan Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz kadınlarla birlikte kürek ile üzüm fidanların etrafındaki otlarını temizlediler. Kadınların istihdamı konusundaki hassasiyetiyle tanınan Bismil Belediyesi, daha önce Belediye ye ait atıl durumdaki tarlaları kadınlara tahsis ederken bu günde mühendisler eşliğinde kadınlara zirai eğitim vermemenin mutluluğunu yaşıyorlar.

  Üzüm Bağı’nın bakımını hemşerileri ile birlikte yapan Bismil Belediye Eş Başkanı Özer “Bizler tarımı artırıcı, özendirici, vatandaşlarımızı, gençlerimizi tarımla buluşturan, onların tekrardan tırnaklarının arasına toprağı bulaştırdığımız projeleri çok önemsiyoruz” dedi.

  Konuşmaların ardından Eş Başkanlar Özer ve Ayaz, Üzüm Bağı’nın ilk çabasını kadınlar ile birlikte çapaladı. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen