• Bismil belediyesi daha temiz bir ilçe için kolları sıvadı

  Bismil belediyesi daha temiz bir ilçe için kolları sıvadı
  Bismil belediyesi daha temiz bir ilçe için kolları sıvadı
  12.10.2018 Cuma

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR- Bismil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir çevre için ilçe genelinde ‘temizlik seferberliği’ başlattı.

  İlçe genelinde belirli periyotlarla önemli çalışmalar yürüten Bismil Belediyesi, temizlik konusunda da ciddi adımlar atıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından boş arazilerdeki yabani otlar temizlenirken, vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler saatler süren çalışmalar sonucunda toplanıyor. İnsanların bilinçsiz bir şekilde çevreye verdiği zararı, Bismil Belediyesine bağlı ekipler tarafından kullanılabilir hale getirilmeye çalışılıyor.

  Temizlik, geri dönüşüm, atık toplama konusunda başarılı işler yapan Bismil Belediyesi, sanayi yolu caddesinde ekipler tarafında başlatılan temizlik seferberliğiliğinde; sokak, cadde ve ana yollar yıkama aracı kullanılarak temiz hale getirildi.

  YÜKSEL: VATANDAŞLARIMIZ TEMİZLİK KONUSUNDA DAHA DUYARLI OLMALI

  Temizlik herkes için önemli olduğunu belirten Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, “Dinimizin temizliğe verdiği önem hepimizin malumu. Temizlik imandandır. Günlük çöp toplama araçlarımız, süpürge makineleri, katı atık toplama makineleri cadde ve sokaklardan çöp alımı yaparak bölgede temizlik yönünden ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Artan nüfus yoğunluğu nedeni ile bir temizlik seferberliği gerekmektedir. Bende Temizlik ekibini bu konuda talimatlandırarak gerekli faaliyetleri başlattım. Vatandaşlarımızın temizliğe daha duyarlı olmasını ve temizlik işçilerine bu konuda yardımcı olmalarını diliyorum” dedi.

  Vatandaşımızın temiz, ferah, huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak için gereken tüm çalışmalara başlandığını belirten Temizlik İşleri Müdürü Arap Karademir, “İlçe genelinde bulunan tüm cadde ve sokaklar, ana arter yollar karış karış süpürüldü. Ara caddelerde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan tüm moloz, yığıntı, kir ve süprüntülerin temizliği yapıldı” ifadelerini kullandı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen