• Bismil Belediyesi’nin desteklediği projeler kabul edildi

  Bismil Belediyesi’nin desteklediği projeler kabul edildi
  Bismil Belediyesi’nin desteklediği projeler kabul edildi
  10.08.2018 Cuma

   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı, Bismil Belediyesi’nin de eş finansmanı olduğu “Okul öncesi eğitimde standartların arttırılması” projelerinde

  Karacadağ Kalkınma Ajansına Bismil için başvurulan 7 adet proje kabul edildi.

  Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından açık çağrı olan TRC-2 bölgesi okul öncesi eğitimde standartların arttırılması Çağrı programı kapsamında Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Komisyonu tarafından hazırlanan 7 adet proje başarılı bulunarak; 211 projeden, dördü ilk 50’ye girerek asil listede, kalan 3 projemizde ilk 100 girerek yedek listede yer alarak desteklenmesine karar verildi.

  “BELEDİYE OLARAK HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

  Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, yaptığı açıklamada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje koordinasyon komisyonu tarafından hazırlanan projelerinde ve diğer hibe projelerinde gösterdiği başarılarla Bismil eğitimine önemli katkılar sağladığını belirterek, “Diyarbakır Kalkınma Ajansı projelerinden elde ettiği hibe miktarı ile Bismil’de ki okul öncesi eğitimine büyük katkı sağlayacaktır. Bunda da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Komisyon ekibimizin yoğun çalışma temposu, takım ruhu oluşturma becerisi, özverili çalışmaları önemli bir etkendir. Bizler Kaymakamlık ve Belediye olarak bu anlamda Proje Koordinasyon birimimizi her zaman destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

  AK” İLÇEMİZ AÇISINDAN BİR MİLATTIR”

  Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, “İlçemiz açısından bir milat olarak değerlendirebileceğimiz bir başarı elde ettik. ilçe proje koordinasyon komisyonumuz mesai kavramını bir kenara bırakarak ilçemize değer katmak eğitim standartlarımızı geliştirmek için ciddi fedakârlıklar yaparak projelerimizi başarıya ulaştırmıştır. 2017-2018 eğitim öğretim yılının Bismil ilçesi açısından proje yılı oldu. İlçemizde proje kültürünü oluşturmaya gayret gösteriyoruz ve bu çabaların meyvelerini toplamaya başladık. Hayata geçecek olan projelerle Bismil ilçemizdeki okul öncesi eğitim kurumlarının yeni yöntem ve modern yaklaşımlara uygun gerekli fiziki, beşeri ve teknik altyapısının güçlenecek. Okullarımızın eğitim kalitesi ve cazibesi artacaktır” dedi.

  TOPLAM BÜTÇE 725 BİN TL

  Projelerin toplam bütçesini de belirten Ak, hayata geçecek olan projelerin toplam bütçesinin 725.000 TL olduğunu projede eş finansman olan Bismil Belediyesinin toplam bütçenin %40’nı karşılayacağını ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında da projelerde ve TÜBİTAK çalışmalarında desteğinin artarak devam edeceğini belirtti. Desteklerinden dolayı Başkan Yüksel’e teşekkür eden Ak, “Projelerin hazırlanmasından sunulmasına kadarki her aşamada desteklerini esirgemeyen Bismil İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sn. Kerem

  Süleyman Yüksel beye teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

  Projede başarılı olan okulları şöyle

  Nasreddin Hoca Anaokulu (Zenginleştirilmiş Anaokulu Projesi), Bismil Nene

  Hatun Anaokulu ( Trafik eğitim pisti ve oyun alanı Projesi), Tepe Anaokulu (

  Küçük Eller Büyük Hayaller Atölyesi Projesi), Alibey İlkokulu (Kendin

  Robotunu Kendin Yap projesi) Yedek liste okul ve proje adları: Bismil Mesleki

  ve Teknik Anadolu Lisesi( Sana Etkinlik Sınıfı Projesi) Bismil Anaokulu

  (Bahçedeki sınıfım Projesi), Fatma Ana Anaokulu (Bilim Odası Projesi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen