• Bismil’de tek gündem gençlik ve eğitim

  Bismil’de tek gündem gençlik ve eğitim
  Bismil’de tek gündem gençlik ve eğitim
  01.03.2018 Perşembe

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde son dönemlerde eğitim ve gençlik ile ilgili olarak çok güzel ve başarılı bir ivme kazanıldı. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak; Bismil’e geldikleri günden beri ‘Hedef kitlemiz gençlik ve bu gençliğin niteliği de eğitim ile olur’ şiarı ile çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti.

  Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak; “İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur, bu yüzden ilk önce Okul Öncesi Eğitim ile ilgili tüm okul müdürleri ile toplantı yapılarak okul öncesi eğitimin önemi üzerinde durularak tüm okul öncesi öğretmenlerinin alan taraması ve okul öncesi eğitimin önemi için gerekli işlemler yapıldı. Bismil ilçemiz okul öncesi eğitim konusunda çok başarılı bir tablo sergiledi. Daha sonra gençlerimizin ilgi ve yeteneklerine göre kendilerine yardımcı olunması gerektiği bu yüzden İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışması olarak okul sporları alanında İlçemizdeki tüm okullarda beden eğitimi öğretmenleri ve okul müdürleri ile komisyonlar oluşturulup, gençlerin spora yönlendirilmeleri ve gerekli desteğin sağlanması hususunda hazırlıklar yapıldı. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın katkılarıyla spor dalında ki tüm takımlarımıza spor malzemeleri desteği sağlandı. İlde yapılan turnuvalarda birçok dalda; kız voleybol kız futbol badminton erkek futbol, satranç ve benzeri dallarda il ikinciliği il üçüncülüğü gibi ciddi dereceler elde edildi Ayrıca bölge yarışmalarına Okulumuz Bismil Anadolu Lisesi kız futbol takımı bu hafta Rize müsabakalara katılacak” dedi.

  DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI

  Öğrencilerin akademik başarılarını ve üniversiteye yerleşme oranlarının artırılması konusunda eğitim seferberliği başlattıklarını, bu yüzden DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları)açtıklarını tüm okullarda branş öğretmenlerin öğrencileri için eksik konuları ve test çözme yeteneğini arttırmak istendiğini belirten Ak; “Ayrıca bu yıl sınava girecek olan 12 sınıf öğrencilerimize yönelik komisyonlar oluşturulup, bu öğrencilerimizin test ve deneme sınavlarında daha başarılı olmaları için gerekli çalışmalar yürüttüklerini belirttiler. Bu yüzden tüm 12 sınıflarımıza yönelik her ay tüm öğrenciler aynı anda ve aynı saatte Deneme sınavlarına girecekler ve Bu doğrultuda her geçen gün üniversiteye yerleşme oranımızı artıracağını düşünüyoruz. Üniversite hazırlıkta okullarımıza fotokopi kâğıtları toner ve öğrencilerin taşıması ile Bismil belediyesinin büyük katkıları olmuştur” dedi.

  “ÜLKE DÜZEYİNDE AKADEMİK BAŞARI OLARAK ÇOK CİDDİ ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

  Bu şekilde yapacakları çalışmalar sayesinde öğrencilerin eğitim alanında Bismil’i güzel yerlerde temsil edebileceklerini kaydeden Ak, öğrencilerin il ve ülke düzeyinde akademik başarı olarak derece elde etmeleri için çok ciddi çalışma yürüttüklerini sözlerine ekledi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen