• Bir yasak da Diyarbekirspor’a…

  Bir yasak da Diyarbekirspor’a…
  Bir yasak da Diyarbekirspor’a…
  03.11.2018 Cumartesi

  DİYARBAKIR - Diyarbekirspor’un Bayburt’ta oynayacağı sezonun en önemli maçlarından birisinin öncesinde taraftarlara son dakika transfer yasağı geldi.

  Pazar günü oynanacak maça gitmek için hazırlık yapan ve Bayburt’lu taraftarların da açıklama yaparak davet ettiği Diyarbekirspor’lu taraftarlar maça az bir süre kala gelen yasakla şok oldu. Açıklama yapan taraftarlar, “Bu yasaklar kentin sahipsiz olduğunun göstergesidir. Bu kentin vekilleri, mülki amirleri ve STK’ları nerede, neden sesleri çıkmıyor?” diyerek tepki gösterdi.

  BAYBURT’LU TARAFTARLARIN DAVETİNE RAĞMEN

  Amedspor’a son iki yılda uygulanan deplasmandaki taraftar yasakları, son zamanlarda kentin diğer takımı Diyarbekirspor’a da uygulanmaya başlandı. İki hafta önce Cizre’de oynanan Cizrespor maçından sonra bu kez de Pazar günü oynanacak ve kazananın lider olacağı Bayburt İl Özel İdarespor maçı için Yeşil-Kırmızılı takıma taraftar yasağı geldi. Hem de ev sahibi Bayburt İl Özel İdarespor’un taraftar grubu Gadalar’ın Diyarbekirspor’lu taraftarlara dostluk mesajı göndererek maça davet ettikleri bir dönemde.

  “DİYARBAKIR, SAHİPSİZ BİR KENT OLDU”

  Hafta boyunca maça gitmek için hazırlık yapan ve Cumartesi günü yola çıkmayı hedefleyen Yeşil-Kırmızılı taraftarlar, son dakikada gelen bu haberle şok oldu. Yasak kararına sosyal medyada tepki gösteren taraftarlar, yasaklara ve haksızlıklara karşı çıkmayan kent yöneticileri, STK’lar ve milletvekillerine de sert sözlerle yüklendi. Diyarbakır’ın her alanda olduğu gibi sporda da sahipsiz olduğunu belirten taraftarlar, “Bu yasaklar kentin sahipsiz olduğunun göstergesidir. Bu kentin vekilleri, mülki amirleri ve STK’ları nerede, neden sesleri çıkmıyor?” diyerek tepki gösterdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen