• Bilnet’en büyük atıcılık başarısı…

  Bilnet’en büyük atıcılık başarısı…
  Bilnet’en büyük atıcılık başarısı…
  10.07.2018 Salı

  DİYARBAKLIR- Atıcılık spor dalında Özel Diyarbakır Bilnet Kolejinde burslu okuyan sporcu öğrencileri Esin Akgün, Pelşin Avcı ve Baver Akgün, ulusal ve uluslar arası şampiyonalarda başarı üstüne başarı elde ettiler.

  Özel Diyarbakır Bilnet Kolejinde burslu okuyan Sporcu Öğrencileri Esin Akgün, Pelşin Avcı ve Baver Akgün 11 – 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Samsun’da yapılacak olan Atıcılık Milli Takım seçme müsabakasında Diyarbakır ilini temsil edecekler.

  AKGÜN: AKADEMİK BAŞARIDA GETİRDİ

  Atıcılık Milli takım antrenörü Abdurrahman Akgün, katılmış oldukları birçok müsabakada Türkiye Rekorları, ulusal, uluslar arası şampiyonlara da birçok derece ve ediklerini ifade ederek, “Atıcılık spor dalında Özel Diyarbakır Bilnet Kolejinde burslu okuyan sporcu öğrencilerimiz Esin Akgün, Pelşin Avcı ve Baver Akgün, ulusal ve uluslar arası Şampiyonalarda başarı üstüne başarı elde ediyorlar. Sporcularımız sadece sportif başarı değil, akademik başarıyı da getiriyor” dedi.

  “STRESİ AZALTIR, PSİKOLOJİK RAHATLAMA SAĞLAR”

  Akgün, “Fiziksel anlamda daha aktif olan öğrencilerin, akademik başarılarının da daha yüksek olduğu, egzersizin beyne daha fazla kan ve oksijen gitmesini sağladığı; endorfin artışı sağlayarak stresi azalttığı ve duyguları dengelediği, böylelikle kişinin bilişsel sisteminde gelişim sağlayabileceği söylemek istiyorum. Bunun yanında spor ve fiziksel aktivite, çocuğun psikomotor becerilerini (kuvvet, çabukluk, dayanıklılık, koordinasyon gibi) geliştirmesinin yanı sıra fiziksel, psiko-sosyal ve bilişsel (zihinsel) gelişimlerine de önemli katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Sporun bilişsel (zihinsel) gelişime etkilerine baktığımızda ise; dikkat ve konsantrasyon gelişimine katkıda bulunur, çocuğun toplum içerisinde kendini daha kolay ifade etmesini sağlar. Sporun içinde problemlere çözüm arar, bu da onun ezbere değil, düşünerek hareket etmesini sağlar. Farklı düşünmesini ve taktik geliştirmesini kolaylaştırır, kendini zinde ve sağlıklı hisseder, stresi azaltır, psikolojik rahatlama sağlar”

  “BÜYÜK EMEKLER VERDİK”
  Milli takım antrenörü Abdurrahman Akgün, çok önemli organizasyonlardan biri olan Akdeniz Oyunlarına katılmalarının kendileri ve aileleri için çok önemli olduğuna değinerek, “Yaptığımız çalışmaların karşılığını çok şükür alıyoruz. Aile olarak atıcılık sporuna büyük emekler verdik. Çok şükür verdiğimiz emekler boşa gitmedi. Kardeşim, kızlarım, yeğenim ve sporcularımı çok önemli bir karşılaşmaya samsuna giderek orada Diyarbakır ili en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen