• Bilgi Evi’nde online eğitimler başladı

  Bilgi Evi’nde online eğitimler başladı
  Bilgi Evi’nde online eğitimler başladı
  26.11.2020 Perşembe

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önüne geçmek için Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evi'nde öğrenim gören öğrenciler için online eğitim sistemine geçiş yaptı.

  Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önüne geçmek için Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan kararlar ışığında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ülke genelinde yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından harekete geçerek Bilgi Evi’nde online eğitim sistemine geçiş yaptı. Öğrencilerin eğitiminin sekteye uğramaması için Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler,  Fen Bilgisi, İngilizce dersleri ile Akıl ve Zeka Oyunları online şekilde devam edecek. Online eğitimlerden faydalanmak isteyen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi (www.youtube.com/diyarbakirbld) YouTube adresinden derslere erişim sağlayabilecek.

  ÖĞRETMENLERE ONLİNE SİSTEMİN KULLANIMI EĞİTİMİ

  Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve İngilizce dersleriyle öğrencileri ülke genelinde yapılan sınavlara hazırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, online eğitimde her hangi bir aksaklık yaşanmaması için Bilgi Evi öğretmenlerine uzaktan eğitim sisteminin kullanımı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

  ÖĞRENCİLER, AKIL VE ZEKA OYUNLARI’YLA KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRİYOR

  Online eğiti sisteminde ilk olarak derslerin konu anlatımları işleniyor. Konu anlatımlarının ardından verilen eğitimin pekiştirilmesi için soru çözüm saatleri düzenleniyor.  Pandemi nedeniyle zamanlarının büyük bölümünü evde geçiren öğrenciler, Akıl ve Zeka Oyunları sayesinde birçok aktiviteden faydalanarak oldukça keyifli dakikalar geçirme fırsatı yakalıyor.

  VELİLERE ONLİNE SEMİNER

  Bilgi Evi psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi, yüz yüze eğitime ara verilmesinden sonra öğrenci ve velilere online şekilde destek sunmaya devam edecek. Öğrencilerin derslerinde başarılı bir grafik çizmeleri için belirlenen seminer takvimi çerçevesinde velilere yönelik online eğitimler verilecek.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen