• Başkan Kılavuz Amedspor sürecini açıkladı

  Başkan Kılavuz Amedspor sürecini açıkladı
  Başkan Kılavuz Amedspor sürecini açıkladı
  01.08.2019 Perşembe

  Şehmus KIZILASLAN 

  DİYARBAKIR- TFF 2  lig takımlarından Amed  Sportif  Faaliyetleri  Kulüp başkanı  Metin Kılavuz 1 aylık bir sürede  olan yönetime geldiklerinden şimdiye kadar yapılan Sportif  alanlarda çalışmaları hakkında  basına ve kamuoyuna açıklamada bulundu.

  TFF 2  lig takımlarından Amed  sportif  Faaliyetleri  Kulüp başkanı  Metin kılavuz , yönetime geldikleri 30 Haziran Olağan Kongresiyle Kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu göreviyle onurlandırıldıklarını ve şimdiye kadar yapılan Sportif  alanlardaki çalışmalar hakkındaki bilgileri basına ve kamuoyuna paylaştı.  Kılavuz  iç ve dış Transferleri, kamp çalışmaları, transfer komitesi  çalışmaları, maç kombine biletleri,  Amedspor Sensin telefon mesajı kampanyası hakkında detaylı bilgiler verdi.

  “AMEDSPOR SENSİN” 10 MADDELİK BİR AÇIKLAMA

  Başkan Metin kılavuz basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamasında  Bir aylık süreç içinde tam zamanlı emek yoğunlaşması ile çalışma yürüttük. Çalışmaları asil, yedek, asil yönetim ayrımı olmadan demokratik ve kolektif akıl perspektifiyle yürütüyoruz. Şuana kadar yapılan çalışmalarımız şöyledir:

  1-Yönetim kurulu daha güçlü bir kurumsal yeterlilik inşaası sürecini kapsamlı tartışmış, acil,kısa,orta ve uzun vadeli planlamaları yapmış ve bu konuda ki sürecini devam ettirmektedir.

  2-Taraftar gruplarımız ile daha güçlü bir birlikteliğin düşünsel ve pratik boyutların tartışıldığı bir kahvaltılı toplantı düzenlenmiştir.

  3-Kulüp faaliyetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması çok önemlidir. Bu kapsamda yerel ve ulusal basın emekçileri ile kahvaltılı toplantısı düzenlenmiştir. Bu konuda başta NTV’ de tam gün olmak üzere bir çok basında kulübümüz ile ilgili haberler yapılmıştır.

  4-Yedi kişilik transfer komitesi oluşturulmuş ve bu konuda günlük en az 10 saatlik mesai ile çalışmalar yürütülmüş ve takım moral motivasyonlu kampa gönderilmiştir. Transferler, Futbol emekçilerinin sportif başarılarının yanında kültür ve ahlaklı duruşlarına bakılarak yapılmıştır. Başta forvet olmak üzere 2 eksik mevkiye nokta transfer çalışmasın da son aşamaya gelmiştir.

  5-İl spor müdürlüğü ile kentin tek ortak sosyal aktivitesi olan maçlarımızın daha düzenli izlenmesi koşulları için görüşme yapılmış bu görüşmeler devam etmektedir.

  6-Kulüp üzerinde ki baskıları azaltmak ve ilgili  destek boyutunu güçlendirmek için çeşitli görüşmeler yapılmış ve görüşmelere devam edilecektir.

  7-Bu süreçte yerel yönetimlerin daha aktif desteğini sağlamak için ziyaretler yapılmış bu konuda çalışmalar ve planlamalar devam etmektedir.

  8-Kulübümüze mali halk desteği sağlayabilmek amacıyla; Amedspor Sensin tel mesaj projesi ve maddi yardım için Valiliğimize izin başvurusu yapılmıştır.

  9-Amedstore mağazamızda yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Mağazamızda maddi durumu iyi olmayan Gönüller’imize yönelik ürün çeşitliliğine gidilecektir.

  10-Kulübümüze kısa sürede maddi kaynak sağlamak için sınırlı sayıda 3400 adet kombine bileti basılmış, kolay ulaşılabilirlilik için yerel marketlerimiz Tezgel ve Çarmar’ın gönül katkıları alınmıştır. Kombine biletlerinin pahallı olduğuna yönelik bir kısım arkadaşların eleştirisi olmuştur. Yıllık ortalama alındığında; maç başı  Maraton 14 TL, şeref tribünü altı Kapalı 29 TL, Kapalı 20 TL ye denk gelmektir. Unutulmamalıdır ki kombineler sınırlı sayıda maddi katkı amaçlı basılmıştır. Yoksul taraftar gruplarımıza ve öğrencilere yönelik olarak maçlarımızı izleyebilme uygulaması ( mevcut bilet Fiyat uygulaması sabit kalma kaydıyla) için planlamamalar yapılmaktadır.

  KILAVUZ “BAŞARI HİÇBİR ZAMAN TEKİL OLAMAZ”

  Sonuç olarak; unutulmamalıdır ki istemler olanaklar ile sınırlı olabilir. Tüm çalışmalarımız istemlere yönelik olanaklarımızı geliştirme boyutundadır. Kongrede görevi alırken altını özellikle çizdiğimiz husus: başarı hiçbir zaman tekil olamaz, ne kadar çok biz olabilirsek başarı ancak o zaman gelir yaklaşımıydı. Bu süreci bir Kulüp başkanının ve yönetiminin tek başına götürmesi de gerçeklik boyutunda doğru olmayacaktır. O nedenledir ki şiarımız “Amedspor Sensin” dir. Başta taraftarlarımız ve halkımız olmak üzere, yerel yönetimler ve resmi kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri bu sürecin olmazsa olmaz paydaşlarıdır. Aslında bu sürecin sahibi herkestir.dedi

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen