• Başkan Kartal öğrencileri yalnız bırakmadı

  Başkan Kartal öğrencileri yalnız bırakmadı
  Başkan Kartal öğrencileri yalnız bırakmadı
  20.01.2018 Cumartesi

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR- Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, ilçeye bağlı bulunan tüm okullarda tespit edilen 3 bin 500 öğrenciye sömestr tatili hediyesi olarak mont, ayakkabı ve tatil seti hediye etti.

  Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal’ın havaların soğumaya başlaması üzerine verdiği talimatla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ilçeye bağlı bulunan okullarda 3 bin 500 öğrencinin ailesinin maddi durumunun iyi olmadığını belirledi. Bunun üzerine Kaymakam Kartal, öğrencilere sömestr tatili hediyesi olarak mont, ayakkabı ve tatil seti hediye etti.

  “3 BİN 500 YAVRUMUZA HEDİYE OLARAK BOT, MONT VE YARIYIL TATİL SETİ”

  5 Nisan İlköğretim Okulunda öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Kartal, devletin kaynaklarını asli sahipleri olan gençlere ve çocuklara harcamaktan geri durmayacaklarını söyledi. Burada öğrenci ve aileleri ile görüşen Kartal, “Bugün yarıyıl tatilinden önce maddi durumu elverişsiz 3 bin 500 yavrumuza hediye olarak bot, mont ve yarıyıl tatil seti dağıtıyoruz. Bu vesileyle her platformda çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatları doğrultusunda halkın tüm kesimlerine başta çocuklarımız, yaşlılarımız ve fakirlerimiz olmak üzere şefkatle hürmetle hizmet etmeye canla başla devam edeceğiz. Karnelerini alan tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

  Başkan Kartal’dan karne hediyelerini alan öğrencilerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen