• Başkan Erdoğan: YSK noktayı koyduğu zaman mesele bitmiştir

  Başkan Erdoğan: YSK noktayı koyduğu zaman mesele bitmiştir
  Başkan Erdoğan: YSK noktayı koyduğu zaman mesele bitmiştir
  19.04.2019 Cuma

   

  ANKARA - Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlarla ilgili olarak “YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir” diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen (Memur Sendikaları Konfederasyonu) Genel Merkez yeni hizmet binası açılışını yaparak, “İşin Geleceği; Tehditler ve Fırsatlar” Konferansı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda bir konuşma yaptı. Türkiye’nin son yıllarda uluslararası boyutu da olan çok yönlü bir karalama kampanyasına maruz kaldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye, Filistin, Yemen, Mısır meselelerindeki ilkeli duruşumuz yanında, yükselen İslam düşmanlığı konusundaki duyarlılığımızın, ülkemiz aleyhine yürütülen bu kampanyanın asıl sebebi olduğunun farkındayız. Küresel adaletsizlikler konusunda sesimizi yükselttikçe, saldırıların da dozu artıyor.” diye konuştu.

  “Biz terörle mücadele ve mülteciler meselesindeki çifte standarda dikkat çektikçe aleyhimizdeki haberlerin sayısı daha da katlanıyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Milletimiz iradesine, bağımsızlığına, hak ve özgürlüklerine sahip çıktıkça eski alışkanlıklarını devam ettirmek isteyenlerin rahatsızlığı derinleşiyor.”

  “31 MART SEÇİMLERİ ŞÖLEN HAVASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

  31 Mart tarihinde Türkiye’nin, bir seçim maratonunu başarıyla tamamladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette birtakım tartışmalar, birtakım görüş farklılıkları olmuştur. Ama bu durum, demokrasimizin bir kez daha başarıyla işlediği gerçeğinin teslimine engel değildir.” açıklamasında bulundu. “Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında, “82 milyon olarak bu 4,5 yıllık dönemi en verimli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Seçim tartışmalarını geride bırakarak ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir. Önümüzdeki 4,5 yıllık süreçte gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak, devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak 82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz. Vatandaşlarına ve kardeşlerine güven veren bir Türkiye için hep beraber elimizi taşın altına koymalıyız. Gençlerimizin, memurlarımızın, işçi, çiftçi, sanayici ve esnaflarımızın sorunlarını çözmek ancak bu şekilde mümkün olacaktır”

  “OLAY PARTİME GELİNCE NİYE RAHATSIZ OLUYORSUNUZ?”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul seçimlerine yönelik itirazlarla ilgili olarak “YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir” diye konuştu. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Son 5 yılda 7 kez sandığa gittik. Biz hiçbir zaman seçim ekonomisine tevessül etmesek de seçimlerin ekonomide ağır bir yük oluşturduğu vakadır. Seçim döneminde yaşanan tartışmalar artık sona ermiş artık herkes günlük hayatına yönelmiştir. Seçim kanunumuz çerçevesinde yapılan hak arama mücadelesi demokrasinin gereğidir. Kimse hak arama mücadelesine girdi diye, bu mücadeleyi verenleri hakaretle eleştirme yoluna gidemez. Her türlü siyasi parti geçmişten bugüne bu tür hak arama mücadelesini vermiştir. Olay partime gelince niye rahatsız oluyorsunuz? YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Ondan sonra yola devam. Türkiye'nin bekası her türlü politik hesabın üstündedir. Özellikle içinde bulunduğumuz hassas dönemde siyasetçilerin sorumluluk duygusuyla hareket etmesi önem arz ediyor” (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen