• Başkan cengiz : Negatif bekliyorduk, pozitif çıktı

  Başkan cengiz : Negatif bekliyorduk, pozitif çıktı
  Başkan cengiz : Negatif bekliyorduk, pozitif çıktı
  29.03.2020 Pazar

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Yusuf  Günay kardeşimin sağlık durumu iyi görünüyordu biz negatif bekliyorduk, pozitif çıktığı ifade etti

  Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Yusuf  Günay kardeşimin sağlık durumu iyi görünüyordu biz negatif bekliyorduk, pozitif çıktığını ifade eden Cengiz Canımızı sıktı. Yakın mesai arkadaşımızdı Ateş düştüğü yeri ve çevresini yakar. Hiçbir vatandaşımızın, hiçbir insanın zor duruma düşmesini istemem ama yakınınızda olunca sizi biraz daha fazla üzüyor" ifadelerini kullandı.

  Canımızı sıkan sevgili Yusuf (Günay) kardeşimin durumu oldu

  Başkan cengiz "Benim sağlık durumum, ailemin, yakınlarımın çok iyi. Canımızı sıkan sevgili Yusuf (Günay) kardeşimin durumu. Onu negatif bekliyorduk, pozitif çıktı. Sağlığı yerindeydi, iyi bir durumu vardı. Canımızı sıktı. Yakın mesai arkadaşımız. Ateş düştüğü yeri ve çevresini yakar. Hiçbir vatandaşımızın, hiçbir insanın zor duruma düşmesini istemem ama yakınınızda olunca sizi biraz daha fazla üzüyor" ifadelerini kullandı.

  "TERİM VE ALBAYRAK'IN DURUMLARI ÇOK İYİ"

  Mustafa Cengiz,. Hocamız Fatih Terim ile  konuştuk, durumu çok iyi. Abdurrahim Albayrakın da  durumu çok iyi. Hepsi atlatacak. Tüm insanlık bunu atlatacak, bu bir test. Sınavdan geçiyoruz. Olaya idealist açıdan bakarsak, bu dünya bir sınav dünyasıdır,

  “Devlete her türlü desteği vermeliyiz."

  Sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarıyla ilgili ne düşündüğü, bu konuda neler söyleyebileceği sorusuna Cengiz şu yanıtı verdi: "Devletimiz, belediyelerimiz, sağlık ve kamu çalışanlarımız... Bu uluslararası salgına karşı, ulusal çapta kahramanca bir mücadele veriyorlar. Biz çok teşekkür ediyoruz. Ancak her şeyi devletten beklememeliyiz. Hızlı bir şekilde mesafe almak için, millet olarak devlete her türlü desteği vermeliyiz."

  "DEVLET OLMADAN MİLLET OLMAZ"

  Devlet olmadan milletin de olmayacağını dile getiren Cengiz, "Biz vatandaşlarımızın maddi manevi, devletimizin yönergelerine uyması ve desteklemesini istiyoruz. Devlet bazen maddi ihtiyaç duymaz, moral ihtiyacı duyar. İşte o moral desteğini saat 21.00'de alkışlarla veriyoruz. Ancak bu yetmez. Bence maddi olarak da devletimizin yanında olmamız gerekiyor. Devlet elinden geleni sarf ediyor. Maddi olarak destek olmamız gerek. Bizim devletimiz çok güçlüdür. Ancak maddi gücü yeten vatandaşlarımızın vereceği destek, devletimize moral olur. Paranın miktarından ziyade, onun varlığı devlete, kamu çalışanlarına moral verir, milletin arkasında olduğunu hissederler. Desteği, tüm siyasi görüşlerden arındırmak gerek. Bu ulusal çapta bir milli mücadeledir" dedi.

  İnsanlara evde kalın diyorsunuz dediler, evet dedik ama yoksul insanlarımız var

  Bir hareket başlatalım çağrısında bulunduğunu kaydeden Cengiz, "İnsanlara evde kalın diyorsunuz dediler, evet dedik ama yoksul insanlarımız var. Bunların da evde kaldığında gücü yetmeyenleri düşünmek durumundayız. Bakanlıklarımız, belediyelerimiz elinden geleni yapıyor. Bir sivil toplum kuruluşunun başkanı olarak elimden geleni yapmayı düşünüyorum. Bakanlıklarla görüşüyorum, hesap numaraları istiyorum. Oraya bir hareket başlatalım. Karınca kararınca insanlar bir şeyler yapsınlar. Ama 100 lira ama bin lira" ifadelerini kullandı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen