• Başhekim Özkul: Sağlıkta kenti şahlandıracağız

  Başhekim Özkul: Sağlıkta kenti şahlandıracağız
  Başhekim Özkul: Sağlıkta kenti şahlandıracağız
  25.01.2018 Perşembe

  DİYARBAKIR – Batman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin sonrasında Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanan Uzman Doktor Sedat Özkul, “Allah var, bakanlığımız yeter ki bu halk için iyi şeyler yapın, sağlık konusunda açtığı kesenin ağzı konusunda bonkör davranıyor. Hemşerilerimin sağlığı konusunda en iyisini yapabildiğim zaman çok iyi olacağım. Gerek tıbbi, gerekse fiziki alt yapıyı güçlendireceğiz. En iyi kadroyu oluşturacak ve bu hususta görmediğimiz durumlarda basının yardımcı olmasını istiyoruz. Diyarbakır’ı sağlık alanında inşallah şahlandıracağız. Elimizden gelenin fazlasını yapmaya niyetliyiz. İnşallah el birliği, güç birliğiyle bu önemli kentin sağlığını çok önemsediğimiz kentin sağlıkta çok ileriye taşıyacağız” dedi.

  Batman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin sonrasında Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanan Uzman Doktor Sedat Özkul’a, ayağının tozuyla oturduğu makamında sorularımızı yönelttik.

  “SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

  Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanan Uzman Doktor Sedat Özkul, Devlet Hastanesi olarak faaliyette bulunan hastanenin çok önemli bir kentte olmasından kaynaklı sorumluluğunun farklı olduğunu dile getirdi. Sorumluluklarının farkında olduklarını anlatan Başhekim Özkul, hastaneyi bugünkü durumdan çok daha iyi seviyeye getirmenin, boyunlarını borcu olduğunun altını çizdi. 

  “YETER Kİ BU HALK İÇİN İYİ ŞEYLER YAPIN”

  Ak Parti'nin iktidara gelmesi ile birlikte, yapılan her proje ve gelişmelere kayıtsız kalmadığını, ödeneğin kolaylıkla çıkarıldığını da belirten Özkul sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Allah var, bakanlığımız yeter ki bu halk için iyi şeyler yapın, sağlık konusunda açtığı kesenin ağzı konusunda bonkör davranıyor. Hemşerilerimin sağlığı konusunda en iyisini yapabildiğim zaman çok iyi olacağım. Burada insanların sağlığı mevzuunda örnek gösterilecek mesabeye gelmek hususunda elimizden geleni yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz”

  BASINDAN YARDIMCI OLMASINI İSTEDİ

  Gerek tıbbi, gerekse fiziki alt yapıyı güçlendireceklerini, en iyi kadroyu oluşturacaklarını ve bu hususta göremedikleri durumlarda basının yardımcı olmasını dile getiren Özkul, “Basın camiası çok önemlidir zira, halkımızın bizden beklentisini bize iletiyor. Yani başarımızı gördükten sonra yazmanız bizi cesaretlendirecektir” dedi.

  “SAĞLIKTA KENTİ ŞAHLANDIRACAĞIZ”

  Sağlık hususunda kenti şahlandıracaklarını ve fikir alışverişinde bulunmak üzere sivil toplum üyelerini de kabulü ve danışmayı sürekli hale getireceğini deklare eden Başhekim Özkul; “Diyarbakır’ı sağlık alanında inşallah şahlandıracağız. Elimizden gelenin fazlasını yapmaya niyetliyiz. İnşallah el birliği, güç birliğiyle bu önemli kentin sağlığını çok önemsediğimiz kentin sağlıkta çok ileriye taşıyacağız. Hususen Bakanlığımız ve en iyisini yapabilmek için hemşerilerimiz adına her türlü sahiplenmeyi de sağlayan Milletvekilimiz Sayın Galip Ensarioğlu’nun da çabasını göz ardı edemeyiz” dedi

  Süleyman AYDIN

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen