• Bağlar Belediyesi olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı

  Bağlar Belediyesi olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı
  Bağlar Belediyesi olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı
  19.01.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- Bağlar belediyesi ekipleri, Diyarbakır'da etkili olan kar yağışıyla birlikte kar temizleme ve yol açma çalışmalarına başladı.

  Diyarbakır'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha doğru etkisini artırdı.

  Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçe merkezinde 9 kar küreme aracı eşliğinde cadde ve sokakları temizlediklerini, aldıkları tedbirlerle kırsal yerleşim bölgelerinde ulaşımın aksamamasını sağladıklarını belirtti.

  Ekiplerle beraber sahaya inen Beyoğlu, çalışmaları denetleyerek trafiğe çıkan araç sürücüleri ve yolcularla sohbet etti.

  Bağlar Belediyesinin kırsalda bulunan Karacadağ bölgesinde yer alan yerleşim yerlerinde yolların kapanmaması için tedbir aldığı kaydedildi.

  "KISA SÜRELİĞİNE KAPANAN YOLLAR YENİDEN ULAŞIMA AÇILDI"

  Beyoğlu'nun talimatıyla gece saatlerinde kırsal kesimlere gönderilen iş makineleri ve araçlar, kar temizleme çalışmalarında bulundukları Çiftlik, Ağaçgeçit ve Batı Çanakçı mahalleleri ile bağlı mezralarda gerçekleştirilen çalışmalarla kısa süreliğine kapanan yolları yeniden ulaşma açtı.

  Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Beyoğlu, ekiplerin sahada hazır durumda olmaya devam edeceğini söyledi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen