• Aslan: Biz milletin eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız

  Aslan: Biz milletin eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız
  Aslan: Biz milletin eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız
  24.03.2017 Cuma

  Abdulsamet KARAŞ

   

  DİYARBAKIR – Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bismil İlçesini ziyaret edip, okul müdürleriyle bir araya geldi. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Burada konuşan Aslan, “Biz hizmet etmekle mükellefiz. Biz bu milletin efendisi değil, eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız” dedi.

   

  Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ve kurum idarecileri tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, ilk olarak İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkan Vekili Turgay Gülenç ile bir araya geldi. İl Müdürü Aslan, Kaymakam ve Başkan Vekili Atak ile görüşmesinin ardından Kaymakamlık toplantı salonunda ilçede görev yapan okul müdürleriyle ilçede yürütülen eğitim-öğretim çalışmaları hakkında genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

   

  “HER ÖĞRENCİMİZE BİZ HİZMET ETMEKLE MÜKELLEFİZ”

   

  Okul müdürlerinin eğitim çalışmalarını bir ibadet olarak kabul etmesi gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, “Her okul müdürümüze, her öğretmenimize, her öğrencimize biz hizmet etmekle mükellefiz. Biz bu milletin efendisi değil, eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız. Artık 21. yy'ın yönetici anlayışı görünebilir olmaktır. Bizler makam odalarımızda kapılarımız kapalı olarak değil çalışma arkadaşlarımızın arasında onlarla iç içe çalışırsak ancak başarıyı elde edebiliriz. Eğitim işini sadece bir devlet görevi olarak değil, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını bir ibadet anlayışıyla yapmalıyız. Eğer ibadet anlayışıyla yaparsak ve empati kurarsak onları kendi çocuklarımızın yerine koyarsak daha başarılı bir eğitim çalışmasına imza atmış oluruz. Hz. Ömer (R.A.), 'Dicle Nehri kenarında bir koyunu kurt kaparsa sorumlusu Ömer'dir' demiştir. Bizler de aynı anlayışla okullarımıza sahip çıkacağız. Yavrularımı her türlü tehlikelerden uzak tutup başarıya ulaşmalarını sağlamak, geleceğe ahlaklı ve erdemli nesiller yetiştirmek biz eğitimcilerin en asli görevi olmalıdır” dedi.

   

  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

   

  Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan'ın, okul müdürleriyle bire bir görüşmesiyle son buldu. İl Milli Eğitim Müdürü Aslan ve beraberindekiler, toplantının ardından Bismil Mecit Çelik Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Kurtuluş İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, öğrenciler ve öğretmenlerle bir süre sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.

   

  İNŞAATTA İNCELEMELERDE BULUNDU

   

  İl Milli Eğitim Müdürü Aslan ve beraberindekiler, İlçede yapımı devam eden 20 derslikli imam hatip ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı. 

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen