• Anaokulu Bilim Atölyesi törenle hizmete açıldı…

  Anaokulu Bilim Atölyesi törenle hizmete açıldı…
  Anaokulu Bilim Atölyesi törenle hizmete açıldı…
  13.03.2019 Çarşamba

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Mali Destek Programı çerçevesinde finanse edilen Huzurevleri Anaokulu Bilim Atölyesi törenle hizmete açıldı.

  Önceki gün yapılan açılış törenine; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman İlge,  Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Erdaş, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri,  Ayhan Elgörmüş, Yahya Ayral, İbrahim Çelebi, Sami Gürkan, Aydın Okan, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

  Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Bilim Atölyesi Projesi’nin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetini ifade eden Huzurevleri Anaokulu Müdürü Songül Uzunkaya, “Öğrencilere bilimi sevdirmek, onları bilimle eğlendirmek ve özellikle bilimsel süreç becerilerini geliştirmek amacıyla okulumuz bünyesinde kurulan Bilim Atölyesi’nin açılmasından dolayı mutluyuz. Fen bilimlerinde öğrenmeyi kolaylaştıran, öğrencilerin aktif olmasını sağlayan, kendi öğrenimlerinde sorumluluk alma duygusunu geliştiren, öğrenmenin kalıcılığını arttıran, bu atölyenin çok faydalı olacağına inanıyoruz.  Bu atölyede küçük yaş grupları bilimle uğraşarak, becerilerini geliştirme imkânı bulacaklar. Çocukların bilim ve deney etkinliklerine katılması,   hem yaşadıkları dünyayı keşfetmeleri açısından,  hem de zihinsel gelişimleri açısından son derece önemlidir.

  PLANETARYUM ÇADIRI  (GEZEGEN EVİ )

  Ayrıca,  Okulumuzda Planetaryum Çadırı’nı hizmete açtık. Similasyon şeklinde gösterime sunulan özel tasarlanmış şişme çadıra misafir olan öğrenciler, yaklaşık olarak 10 dakikalık seanslar halinde hem film izleyecekler, hem de eğlencenin tadına varacaklar. Çeşitli gök cisimlerini ve onların uzay boşluğundaki hareketlerini minderlerinde oturan çocuklara uzay boşluğunda gezinti yaptıkları hissi veren bu çadırdan, ileriki günlerde diğer okul öğrencilerinin de yararlanmasını sağlamak amacındayız. Diyarbakır’da ilk defa açılan, Bilim Atölyesi’nin ve Planetaryum Çadırı’nın hizmete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

           Açılış töreninin ardından öğrenciler, Bilim Atölyesi’nde çeşitli gözlem ve deneyler yaptılar. Ve Planetaryum Çadırı’nda eğlenerek, film seyretmenin tadını çıkardılar.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen