• Amedspor Yeni Teknik Patronu Budakın oldu

  Amedspor Yeni Teknik Patronu Budakın oldu
  Amedspor Yeni Teknik Patronu Budakın oldu
  15.11.2018 Perşembe

   

  DİYARBAKIR – TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetlerde, Teknik Direktör Sertaç Küçükbayrak, görevi bırakması ardından Amedspor’un yeni teknik patronu Mehmet Budakın oldu.

  BUDAKIN YUVASINA DÖNDÜ

  Budakın,”Futbol hayatıma Melikahmetspor’da başlamıştım. Amedspor, Melikahmetspor’un devamıdır. Yani futbola başladığım kulüpte 30 yıl sonra hoca olarak döndüm. İnşallah başarılı olacağız” dedi.

  EFSANE DİYARBAKIRSPORLU

  Amedspor’da beklenen gelişme gerçekleşti. Diyarbakırspor’lu eski futbolcu Sertaç Küçükbayrak’ın istifasıyla yaşanan teknik direktörlük sorunu Diyarbakırspor’lu bir başka eski futbolcu olan Mehmet Budakın’la anlaşılarak çözüldü. Daha önce Diyarbakırspor’da teknik adamlık ve yöneticilik de yapmış olan,11 sezon oynadığı Diyarbakırspor’da 2008-2009 sezonunda antrenör olarak Süper Lig’e çıkma başarısını da yaşamış olan Budakın, kulüpte yönetimle bir araya gelerek sözleşme imzaladı.

  30 YIL ÖNCE FUTBOLA BAŞLADIĞI KULÜBE HOCA OLDU

  Başkan Ali Karakaş, As Başkan Aziz Elaldı ve bazı yöneticilerin hazır bulunduğu toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Budakın, futbol hayatına başladığı kulüp olan Melikahmetspor’un daha sonra isim değişikliği yaşayarak Belediyespor ve DİSKİSpor, son olarak da Amedspor ismini aldığını hatırlatarak 30 yıl sonra bu kulüpte teknik adam olarak dönmenin heyecanını yaşadığını söyledi. TFF Bölge Antrenörlüğü görevinden ayrılan Budakın, camia ile gönül birliği yaparak Amedspor’u hak ettiği yere getirmek istediklerini söyledi.

  TEKNİK HEYETTEKİ İSİMLER DE TANIDIK

  Takımın başında ilk idmana çıkan Mehmet Budakın’ın yardımcılıklarını Kayhan Sümbül, Faruk Türk, Süleyman Arpa ve Mesut Önal (kaleci antrenörü) yapacak. Amedspor, 18 Kasım Pazar günü kendi sahasında İnegölspor’la yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını ise sürdürüyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen