• Amedspor’da Yusuf Yağmur Sevinci

  Amedspor’da Yusuf Yağmur Sevinci
  Amedspor’da Yusuf Yağmur Sevinci
  15.10.2019 Salı

   

  DİYARBAKIR - Diyarbekirspor kulübü ile devam eden hukuki sorunlardan dolayı TFF’nin lisansını askıya aldığı Yusuf Yağmur’dan iyi haber geldi. TFF,Amedspor’un parayı Diyarbekirspor’un hesabına yatırmasından sonra yapılan başvuruyu kabul ederek tecrübelinin lisansı üzerindeki engeli kaldırdı.

  İki sezon önce olaylı bir şekilde Amedspor’dan Diyarbekirspor’a transfer olan Yusuf Yağmur, burada geçirdiği çapraz bağ sakatlığından dolayı yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalmış ve geçen sezon yeniden Amedspor’a dönmüştü. Geçen sezonun sonlarına doğru maçlarda az bir süre de olsa da görev yapmaya başlayan Yusuf’un önüne bu kez hukuki engel çıkmıştı. Diyarbekirspor’la olan alacak-verecek sorunundan dolayı hukuki sorunlar yaşanırken,TFF kendisine lisansı askıya alma engeli koydu.

  TFF, ENGELİ KALDIRDI

  Bundan dolayı bu sezonun ilk haftalarında forma giyemeyen Yusuf için TFF’den izin haberi geldi. TFF, Diyarbekirspor’a ödeme yapılmasından sonra yapılan başvuruyu dikkate alarak tecrübeli futbolcunun lisansı üzerindeki engeli kaldırdı. İyi bir kamp geçirdiğini ve fizik olarak hazır olduğunu belirten 32 yaşındaki futbolcu, ”Eğer hocalarımız uygun görürse oynamaya hazırım” dedi.

  Bu sezon henüz galibiyetle tanışamayan ve geçen sezonun Nisan ayında deplasmanda 2-1 kazandığı İnegölspor maçından beri 7 aydır 3 puanı bir arada göremeyen Amedspor, Pazar günü deplasmanda yaptığı 1922 Konyaspor karşılaşmasını kazanarak bu hasretine son vermişti. Yusuf’un da takıma dahil olmasıyla Amedspor’un maç kazanmaya başlayacağı ve ligdeki durumunu düzelteceği spor kamuoyunca belirtiliyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen