• Amedspor’a destek ve moral ziyareti!

  Amedspor’a destek ve moral ziyareti!
  Amedspor’a destek ve moral ziyareti!
  15.02.2019 Cuma

   Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler’e, Utaş Uşakspor maçı öncesi Talaytepe Spor Kompleksi’nde

  STK temsilcileri ve spor taban birlikleri destek ve dayanışma ziyaretlerinde bulundu.

  STK VE ASKFDEN MORAL VE DAYINIŞMA ZİYARETİ

  Amedspor Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Utaş Uşakspor konuk edecek. Maç öncesi tesislere moral ve dayanışma ziyareti bulunan Diyarbakır Ticaret Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Nesih Aktepe, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan ve yönetim kurulu, TES-İŞ Başkanı Şükrü Kaçmaz, YOL- İŞ 2 Nolu Eski Başkanı Hasan Ensarioğlu, Diyarbakır Amatör Sporcular Derneği Başkanı Mesut Deri, Saha Komiserleri Derneği Temsilcisi Ercan Çelik ve İl Futbol Temsilcisi Mehmet Altındağ, idmanı ziyaret ederek, antrenman sonrası tatlı ikramında bulunarak başarılar dilediler

  AMEDSPOR KULÜBÜ BİR SPOR KULÜBÜDÜR.

  Amedspor Kulübü Başkanı Ali Karakas, Utaş Uşakspor maçı öncesi STK temsilcileri ve spor taban birliklerinin destek ve dayanışma ziyaretlerinden ötürü memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Başkan Karakaş, burada yaptığı açıklamada, “Amedspor kulübü bir spor kulübüdür, hiçbir şekilde siyaset faaliyet yürütmeyen siyasete hiçbir şekilde bulaşmamış yönetim olarak vizyon olarak tamamen spor değerlerini almış bir spor kulübüdür ama ne hikmetse çok ciddi bir yıpranma politikası ile karşı karşıyayız. Bunu çok derinden hissediyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımız olarak ta derinden bir şekilde yıpranıp üzülüyoruz. Deplasmanda oynadığımız rakiplerimiz bize gösterdiği tepkiler biz burada Diyarbakır’da onlara göstermiyoruz böyle davranmamıza rağmen dışlanmış gibi davranmalarına bir mana ve anlam veremiyoruz. Amedspor bu ülkelinde bir takımdır. Eğer bizler sporun içinde birleşemesek nerede birleşeceğiz diyoruz hep spor sevgi, kardeşlik, dostluktur birliktir, beraberliktir. Biz Amedspor kulübü olarak göremedik. Bakın 65 maçtır deplasmanda taraftarlarımıza seyirci yasağı getirilmektedir. Maçlar taraftarsız olamaz maçlar taraftarla oynanır” diyerek dert yakındı.

  EL BİRLİĞİ İLE AMEDSPOR TAKIMINI TAŞIMALIYIZ

  Birkaç haftadan bu yana yakaladıkları çıkışı devam ettirmek istediklerini ifade eden Karakas, “Hedefimiz iç saha maçlarında puan kaybı yaşamamak. Tüm iç saha maçlarını kayıpsız geçmek. Bu nedenle Utaş Uşakspor maçı başta olmak üzere tüm iç saha maçlarını kazanmak istiyoruz. Ligde kalan tüm iç ve dış saha maçlarına kazanmak için çıkacağız. İnşallah bu hedefe de ulaşacağız. Teknik heyet ve futbolcularımıza bu anlamda güveniyoruz Diyarbakır STK temsilcileri olsun, yerel yönetimler olsun, spor birleşenleri olsun, spor taban birlikleri olsun, değerli basınımız olsun, el birliğiyle bu takımı hak ettiği yere taşımak için herkes destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

  TAHKİM’DEN AMEDSPOR’A KÖTÜ HABER

  Bu arada Amedspor’a bir sevindirici bir de üzücü haber geldi. Tahkim Kurulu, Uzlaşma Çözüm Kurulu’nun geçen sezon Amedspor’da oynayan Timur Kosovalı lehine verdiği karara itiraz eden Amedspor’un talebini red etti.  Böylece alacaklarını alamadığı gerekçesiyle TFF’ye başvuran Timur Kosovalı’nın davayı kazanması kesinleşti.

  TARAFTAR GRUBUNDAN KULÜBE MADDİ DESTEK

  Amedspor Taraftar Grubu Direniş’in Almanya’da gerçekleştirdiği organizasyonla kulübe 100 bin TL maddi destek sağlandı. Almanya’daki gurbetçilerin desteğiyle toplanan paralar dernek yöneticileri tarafından Amedspor kadın futbol takımına bağışlandı. Amedspor yönetimi, organizasyonda emeği geçen Direniş Taraftar Grubu’na ve gurbetçi taraftarlara teşekkür etti.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen