• Amatör spor haftası başladı

  Amatör spor haftası başladı
  Amatör spor haftası başladı
  12.10.2018 Cuma

   

  DİYARBAKIR- Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 81 ilde her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenlenen Amatör spor haftası başladı.

  81 ilde her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenlenen Amatör spor haftası 14 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Yenişehir köşkler mahallesi Spor Salonunda  karate gösterileri ile  start aldı.

  AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 81 ilde  her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri  14 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

  ATLETİZM, BASKETBOL, BİSİKLET TURU, TENİS

  Amatör Spor Haftası faaliyetleri kapsamında il ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre faaliyetler düzenlenecek. Bu faaliyetler kapsamında Atletizm, Basketbol, Bisiklet Turu, Tenis, Atıcılık, Masa Tenisi, Voleybol ile Su Altı sporları branşında  etkinlikler yapılacak.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen