• AK Parti Diyarbakır’da yenilik ve gençlik atağı!

  AK Parti Diyarbakır’da yenilik ve gençlik atağı!
  AK Parti Diyarbakır’da yenilik ve gençlik atağı!
  07.08.2020 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - AK Parti’de bir taraftan 7. kongre hazırlıkları diğer taraftan partideki yenilenme çalışmaları sürdürülüyor. Kademe kademe değişim rüzgârının sardığı AK Parti’de yenilik ve gençlik atağı dikkat çekiyor. Diyarbakır’da da başlayan değişim rüzgarıyla geçtiğimiz günlerde Sur, Eğil ve Çüngüş ilçe başkanlıklarına atama yapan AK Parti Genel Merkezi, bu kez Diyarbakır İl Başkanlığı’na gönderdiği yazıda; Bağlar, Yenişehir, Lice, Kulp, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Ergani, Kayapınar, Hani ve Dicle ilçe başkanlarının da istifasını istedi.

  YENİLİK VE GENÇLİK ATAĞI

  AK Parti’de bir taraftan 7. kongre hazırlıkları diğer taraftan partideki yenilenme çalışmaları sürdürülüyor. Kademe kademe değişim rüzgârının sardığı AK Parti’de yenilik ve gençlik atağı dikkat çekiyor.

  DİYARBAKIR’A AYRI BİR ÖZEN

  Yenilenmeyle birlikte AK Parti kadrolarındaki genç kesim ağırlığı büyük oranda artacak.

  Kongre sürecinde toplumda sevilen kişileri saflarına katmak isteyen AK Parti, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir öncülüğünde iller tek tek ele alınırken, Diyarbakır’a ayrı bir özen gösteriliyor.

  12 İLÇE BAŞKANININ İSTİFASI İSTENDİ

  Türkiye’de birçok ilin merkez ve ilçe başkanlıklarına atamalar aylar önce yapılırken, AK Parti Diyarbakır’da ince eleyip sık dokuyor. Geçtiğimiz günlerde Sur, Eğil ve Çüngüş ilçe başkanlıklarına atama yapan AK Parti Genel Merkezi, bu kez Diyarbakır İl Başkanlığı’na gönderdiği yazıda; Bağlar, Yenişehir, Lice, Kulp, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Ergani, Kayapınar, Hani ve Dicle ilçe başkanlarının da istifasını istedi.

  “İSTİFALARI GENEL MERKEZİMİZ İSTEDİ”

  İstifalara ilişkin konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, “Genel merkezimiz 12 İlçe başkanımızın istifasını istedi. Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şu an ilçe başkanlarımız görevlerinin başındadır. Genel merkezimiz kısa süre içinde alacağı kararları kamuoyu ile paylaşır” ifadelerini kullandı.

  GENÇ KİTLE AĞIRLIKLI OLACAK

  Bu arada, AK Parti Teşkilat Başkanlığı biriminde görev yapan koordinatörlerin siyasi kimliklerinden sıyrılarak normal vatandaş gibi sokak araştırması yaptığı öğrenildi. Yeni dönemde oluşacak kadroların içinde genç kitlenin de ağırlıklı olacağı belirtiliyor. Kitlelere sözünü geçirebilen isimlere Türkiye’nin içinde bulunduğu hassas süreç bir kez daha hatırlatılarak, bu süreçte AK Parti ve Cumhur İttifakı’na güç vermeleri çağrısı yapılacak.

   “ÖMERLER VE AYŞELER”

  Koordinatörlerce, Diyarbakır’da saptanan isimlere parti yönetiminin onayının ardından davet yapılırken, bu isimlerle görüşüldüğü ve son kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verileceği öğrenildi. Toplumda sevilen ve sözü dinlenen Diyarbakır ve ülkeye katkısı olan ekonomik, sosyal başarısının yanı sıra sivil toplum kuruluşları içerisinde de önderlik vasıfları olan genç liderlerin isimleri bu çalışmalar kapsamında ön plana çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da onayından geçen “Ömerler ve Ayşeler” olarak nitelediği bu isimlerle Genel Merkez düzeyinde görüşmeler yapıldı.

  KENELER SÖKÜLÜP ATILACAK

  Çalışmalar kapsamında özellikle toplumda karşılığı olmayan ve varsa parti içerisinde çeşitli şaibelere bulaşmış kişilerin de partiden temizlenmesi adına da büyük adımlar atılıyor. İl ve ilçe başkanlıkları düzeyinde halkın sorunlarını dinleyen ve bu sorunların çözümü için çaba gösteren teşkilatların yanı sıra kendisi, kendi yakını ve yandaşına menfaat temin etmek adına siyasete girenlerinde temizlenmesi büyük hedef olarak görülüyor. Koronavirüs salgınını nedeniyle ertelenen temizliğin kongre sürecinden hemen sonra hız kazanması bekleniyor.

  “DEĞİŞİMİ TOPLUMA HİSSETTİRECEĞİZ”

  AK Parti’de değişim süreci Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Kandemir, değişimle ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş ve “Değişimi topluma hissettireceğiz” demişti. Kandemir yine teşkilatların kendileri için çok önemli oluşundan söz ederek, “Bizde çok güçlü kadın kolları, çok güçlü gençlik kolları geleneği de var aynı zamanda. Tüm bu kademeleriyle beraber AK Parti çok büyük bir aile. Bizim teşkilatta çokça Ömer'imiz, Hatice'miz var. Bunlar dava motivasyonuyla çalışıyor. Böyle milyonlarca arkadaşımız var. Vatandaşımız, 'AK Parti kadroları doğru yerde duruyorlar, ekonomimiz büyüyecekse, benim çocuğum iş bulacaksa, refahımız artacaksa, özgürlükler anlamında Türkiye ilerleyecekse, bunu yapacak kadrolar AK Parti kadroları' inancını dün de koruyordu, bugün daha büyük bir iştiyakla koruyor. Çünkü Türkiye bu türbülansı, çok tecrübeli olan Cumhurbaşkanımızın, direksiyonda yaptığı liderliğinde kazasız belasız atlattı” ifadelerini kullanmıştı.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen