• AK Parti’de birlik ve beraberlik buluşması

  AK Parti’de birlik ve beraberlik buluşması
  AK Parti’de birlik ve beraberlik buluşması
  10.02.2019 Pazar

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları ile AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cumali Atilla ve 17 İlçenin belediye başkan adayları, seçim çalışmaları kapsamında kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.  

  AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cumali Atilla ve 17 İlçenin belediye başkan adayları, seçim çalışmaları kapsamında kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.  

  “KABUL GÖREN BİR LİSTEMİZ VAR”

  Sohbet havasındaki buluşmada konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, merkez ve ilçe adaylarının netleşmesinden sonra çalışmalara başladıklarını belirterek, “Kabul gören bir listemiz var. Adaylarımızı halkımıza tanıtacağız ve Diyarbakır’ı layık olduğu yere taşımak için çaba içinde olmaya devam edeceğiz. 2 yıldır yapılan çalışmaları herkes görüyor. Onların 20 yılda yapamadığını biz 2 yılda yaptık” dedi.

  “KENTİMİZ İKİ YILDA ÇOK DEĞİŞTİ”

  Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve AK Parti Büyükşehir adayı Cumali Atilla, 2 yılda önemli işlere imza attıklarını belirterek, “İki yıldır Diyarbakır’a hizmet etmek için buradayız. Kentimiz bu iki yılda çok değişti. Her şeyden önce huzur ve güven ortamı sağlandı. Bizden önce hizmetler aksadı, ne çöpler toplanıyordu nede ulaşım sağlıklı bir şekilde yürütülüyordu. Biz geldiğimizden bu yana tüm alanlardaki sıkıntıları çözdük. 17 İlçeye hizmetlerimiz devam ediyor. Bu kent için gecemizi gündüzümüze kattık. 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde Diyarbakırlı vatandaşlarımızdan oy istiyoruz. Onay aldıktan sonra daha iyi şeyler yapacağız. Daha iyi bir planlama ile sorunlarımızı çözeceğiz. Biz bu kenti halkımızla birlikte yönetmek istiyoruz. Yapacaklarımız yaptıklarımızın teminatıdır. Dışarıdan Diyarbakır’a gelenler burada gördükleri değişime inanamıyor” şeklinde konuştu.

  “MAYIN DÖŞEYENLERE DESTEK VERDİLER”

  Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birinin sandık olduğunu dile getiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker ise, “Diyarbakır, Türkiye’de en fazla yara almış kentlerimizden biri. Ne yazık ki kendi geçmişiyle uygun olmayan bir durumla karşılaştı. Bunun nedenini hepimiz biliyoruz. 1970’li yıllardan beri süreç hep Diyarbakır aleyhine işliyor. Bölge illeri hızla büyürken, Diyarbakır geri kaldı. Diyarbakır’daki yerel yönetimler hizmetleri karşılayacak niyetle yönetilmedi. 18 yıllık süre içinde belediyeler bu halka hizmet etmedi. Terör örgütü kan dökerek Diyarbakır üzerinden operasyon yaptı. Belediyelerin buna karşı durması lazımdı ancak bu yönlü bir irade ortaya koyamadılar. Binlerce yıllık tarihi yıktılar. Belediyeler bunlara karşı ses çıkartmadıkları gibi yapılanları meşru gösterdiler. Mayın döşeyenlere destek verdiler. Hep birlikte bunları yaşadık ve gördük. Örgüte karşı ses çıkartmamak Diyarbakır’ı geri bıraktı” diye konuştu.

  “DİYARBAKIR AŞKI İÇİN OY VERİN”

  Kentin ve bölgenin huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayan Eker, “Bu kentin projelere ve hizmete ihtiyacı var. Belirlenen başkan adaylarımız Diyarbakır’a hizmet edecek. Diyarbakır halkı hangi partiye oy verirse versin başımızın tacıdır. Huzur ve hizmeti biz sağlayabiliriz. 31 Mart seçimlerinde bize emanet oy verin, bakın o zaman Diyarbakır nereden nereye gelecek. Diyarbakır aşkı için bu partinin adaylarına destek verin. Kentimiz bu durumu hak etmiyor. Halkımız bunlara bir daha oy verirlerse yine bir şey yapamazlar. İnsanların oy verdiği partiye saygımız var” ifadelerini kullandı.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen