• AFAD: 28 bin 44 vatandaşımız afet bölgesinden tahliye edildi

  AFAD: 28 bin 44 vatandaşımız afet bölgesinden tahliye edildi
  AFAD: 28 bin 44 vatandaşımız afet bölgesinden tahliye edildi
  09.02.2023 Perşembe

   

  AFAD, 9 Şubat 2023 saat 11.38 itibarıyla karayolu ve demiryolu aracılığıyla 4 bin 607, havayolu aracılığıyla 23 bin 437 olmak üzere toplam 28 bin 44 vatandaşın afet bölgesinden tahliye edildiğini belirtti.

  AFAD’dan yapılan açıklamada Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlarımız için barınma ihtiyacı sebebiyle il dışına gitmek isteyenler için Jandarma birimlerince bulundukları illerde, tahliye alanlarının oluşturulduğu belirtildi.

  Açıklamanın devamında: “Oluşturulan bu noktalara tahliye talebiyle başvuran vatandaşlarımızın tahliyesi yetkililerce belirlenecek olan en uygun vasıtalarla sağlanmaktadır.

  Tahliye olan vatandaşlarımız, gidecekleri illerdeki Valilikler ve AFAD koordinasyonunda belirlenen barınma alanlarına ve misafirhanelere yerleştirilmektedir.

  Kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayıp afet bölgesinden ayrılmak isteyen vatandaşlarımız, çıkış yapmadan önce bulundukları yerlerdeki Jandarma tahliye noktalarına bildirim yapmaları halinde, gidecekleri illerdeki barınma noktalarına yönlendirmeler yapılmaktadır.” denildi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen