• Açar; Toplumda bir rehabilitasyon süreci başlatıldı

  Açar; Toplumda bir rehabilitasyon süreci başlatıldı
  Açar; Toplumda bir rehabilitasyon süreci başlatıldı
  17.04.2018 Salı

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ülke genelinde uygulamaya koyduğu ileri ve çağdaş bir hizmet modeli olan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile toplumda bir rehabilitasyon süreci başlatıldığını söyledi.

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve beraberindekiler Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar’ı makamında ziyaret etti.

  Ziyaret sırasında kurumun çalışmalarını anlatan İl Müdürü Halit Açar, Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Diyarbakır’da 50 bin hane ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek;  “ASDEP ile bir rehabilitasyon süreci başladı. Gerçekleştirdiğimiz hane ziyaretleriyle toplumsal değerlerimizi de paylaşıyoruz. Sur içinde girilmedik ev kalmadı.  Hane ziyaretleri gerçekleştirirken toplumumuzun ahvalinden de haberdar olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

  Devletin tüm imkanlarını seferber ederek vatandaşın ayağına hizmet götürdüklerini aktaran Açar, talepten ziyade arz odaklı bir hizmet anlayışı içerisinde hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Sadece hane ziyareti değil aileleri bütün yönleriyle değerlendirdiklerini, insanların yaşam kalitesini arttırmaya ve sihirli dokunuş yapmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran Açar, Diyarbakır’ın değerlerini ön plana çıkararak farkındalık oluşturduklarını belirtti. Toplumun ciddi bir dönüşüme ihtiyacı olduğunu ifade eden Açar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün projeleri hakkında da bilgi verdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen