• Liseler Müzik Yarışması’nda Sahne, Diyarbakırlı Gençlerin

  Liseler Müzik Yarışması’nda Sahne, Diyarbakırlı Gençlerin
    Liseler Müzik Yarışması’nda Sahne, Diyarbakırlı Gençlerin
  28.03.2018 Çarşamba

   

  Fatih SURUÇ

  DİYARBAKIR - Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” heyecanı, Ankara elemeleriyle devam ediyor. Uzun zamandır büyük bir merakla bugünü bekleyen Diyarbakırlı lise öğrencilerinden “Biz hazırız!” mesajları geliyor.

  Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından organize edilen ve her sene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görüp, başvuru rekoru kıran “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” Ankara elemeleriyle devam ediyor. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın Ankara elemeleri, 30-31 Mart tarihlerinde MEB Şura Salonu’nda yapılacak. Diyarbakır’dan Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’nin sahne alacağı elemelerde 29 ilden 176 okul, büyük ödüller için yarışacak.

  Diyarbakırlı öğrencilerin, profesyonel olarak hazırlanan sahnede performanslarını sergileyeceği, Ankara elemelerinde Diyarbakır’ın yanı sıra; Ankara, Aksaray, Adana, Amasya, Ardahan, Bartın, Batman, Bolu, Çorum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Mersin, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon ve Zonguldak’tan gelen öğrenciler de kıyasıya yarışacak.

  ANKARA ELEMELERİNİN PERFORMANSLARI FİZY’DE!

  Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması'nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak,6 finalist daha eklenecek. Ankara elemelerinde yer alan 176 okulun performans videosu, fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen "beğen" özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.

  HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER

  ‘’fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması" için 81 ildeki 8.000 liseli yarışmacıyı, birbirinden değerli ödüller bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında; fizy’den cazip para ödülleri, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından, 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu da yer alıyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen