• 2021 yılının ilk dönem Karate Terfi sınavı yapıldı

  2021 yılının ilk dönem Karate Terfi sınavı yapıldı
  2021 yılının ilk dönem Karate Terfi sınavı yapıldı
  05.03.2021 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR –Türkiye Karate Federasyonu’nun yılda 3 defa düzenlendiği, Covid-19  tedbirleri doğrultusunda yapılan ve Diyarbakır Karate il Temsilciliğince  organizasyonluğu yapılan 2021 yılının ilk dönem Karate Terfi sınavı Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü spor salonlarında yapıldı.

  Koronavirüs ( Covid-19 ) salgını önlemleri kapsamında minik sporcular kademeli olarak sınava tabi tutuldu. HES kodlarının da kontrolü ile birlikte Temizlik, hijyen ve sosyal mesafeye de dikkat edilerek kuşak sınavı yapıldı .Kuşak sınavı süresince Covid-19  tedbirleri nedeniyle sporcu velileri de salona alınmadı.

  ÜST KUŞAK HEYECANI GÖZLERDEN KAÇMADI

  Sporcuların bir üst kuşağa geçmek için  verdiği mücadelede heyecanlı anlar yaşandı. Miniklerin de bulunduğu ‘Kuşak Terfi’ sınavında sporcuların heyecanları gözlerden kaçmadı.

  22  MİNİK SPORCU KATILDI

  Diyarbakır Karate il Temsilciliği’nce düzenlenen ‘Kuşak Terfi’ sınavına Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü ile Diyarbakır Spor Kulübü’nden 22 ’ye yakın karateci katıldı. 2021 yılının ilk  dönem karate kuşak sınavı Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü  spor salonlarında gerçekleştirilirken,  karate sınavı Komisyon Kurulu Üyeleri, Türkiye Karate Milli Takım Antrenörleri Mehmet Yazar, Diyarbakır Karate il Temsilcisi Ahmet Yazar,Türkiye Karate Milli Takım Antrenörü Ayşe Meryem Yazar ve Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan’ın katılımı ile Gerçekleşti. 2021 yılının birinci dönem karate kuşak sınavında bir üst kuşağa terfi etmek için mücadele veren minik ve yıldız karateciler, taktik ve teknik gösteri ile kata çalışması sonucunda başarılı olan sporcular  üst kuşaklara terfi edecekler.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen