• 10 günde 2’si kardeş 4 kişi sulama kanallarında boğuldu

  10 günde 2’si kardeş 4 kişi sulama kanallarında boğuldu
  10 günde 2’si kardeş 4 kişi sulama kanallarında boğuldu
  12.07.2018 Perşembe

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın ilçelerinde tarla sulamak için oluşturulan kanallar, yeterli tedbirlerin alınmaması nedeni ile can almaya devam ediyor. Vatandaşlar, 10 gün içinde 4 kişinin ölümüne neden olan sulama kanalları ile ilgili güvenlik önlemlerinin arttırılmasını talep ederek, ihmal sonucu ölümlerin önüne geçilmesini istedi.

  SULAMA KANALLARI BÜYÜK TEHLİKEYE

  Temel geçim kaynağının tarım oluşturduğu Diyarbakır’ın bazı ilçelerinde verimin artması ve tarlaların sulanması için yapılan sulama kanalları tehlikeye davetiye çıkarmaya devam ediyor. Kilometrelerce uzunlukta bulunan sulama kanallarının etrafında hiçbir güvenlik önlemi alınmaması, köylülerin tepkisine neden oldu. Tarla sulamak ve hayvan otlatmak için kanalların yanından geçen köylülerden bazıları ya serinlemek için ya da kanaldan tarlalarına su alırken dengelerini kaybederek akıntıya kapılıp hayatlarını kaybetti.

  10 GÜNDE 4 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

  Yaklaşık bir hafta önce Batman’ın Kozluk ilçesi Bekirhan beldesine bağlı Yeniçağlar Köyü Muhtarı Ahmet Sayar, köyden geçen sulama kanallarında incelemede bulunduğu esnada dengesini kaybederek suya düşmüş, su pompasının çekim alanına kapılan muhtar sıkıştığı yerden çıkamayınca boğularak hayatını kaybetmişti.

  YUSUF DA SU KANALINA DÜŞEREK BOĞULDU

  Olaydan birkaç gün önce Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde koyun otlatmak için sabahın erken saatlerinde evden çıkan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın da dün yapılan aramalarda su kanalına düşerek boğulduğu tespit edildi.

  SON OLARAK KIZILÇİÇEK KARDEŞLER

  Dün öğlen saatlerinde tarla sulamak için kanala yönelip dengesini kaybederek akıntıya kapılan Selman ile kardeşini kurtarmak isterken suya atlayıp sürüklenen Fırat Kızılçiçek’in cansız bedenleri de sulama kanalında bulundu. Vatandaşlar, 10 gün içinde 4 kişinin ölümüne neden olan sulama kanalları ile ilgili güvenlik önlemlerinin arttırılmasını talep ederek, ihmal sonucu ölümlerin önüne geçilmesini istedi. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen