• "İkinci organize biterse istihdam artacak"

  "İkinci organize biterse istihdam artacak"
  14.04.2019 Pazar

   

  BATMAN - Yetkililere, Batman'ın ikinci ek organizenin bir an önce bitirilmesi ve taliplerine verilmesinin sağlanması çağrısında bulunan MÜSİAD Batman Şube Başkanı Alaaddin İraz, tahsisler sonucunda birçok kişiye yeni iş imkanının doğacağını söyledi.

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şube Başkanı Alaaddin İraz, 31 Mart Yerel Seçim'in ardından beklenti ve talepleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

  31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçim sonuçlarının ülkeye, millete hayırlar getirmesini dileyen İraz, seçimlerin geride kalmasıyla Türkiye'nin her açıdan önemli bir fırsat yakaladığını aktardı.

  Batman'daki istihdam sorununa değinen İraz, ikinci ek organize sanayinin bitirilmesi durumunda istihdam olanaklarının artacağını, yeni istihdam alanlarının açılacağını belirterek yıllardır faaliyete gireceği söylenen ikinci ek organize sanayinin bir an önce bitirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

  İstanbul'daki seçim muammasının da ortadan kalkmasıyla piyasanın eskiye oranla çok daha rahatlayacağını belirten İraz, "Seçimden önce herkesin bir beklentisi vardı. Özellikle dolardaki kur hareketliliğinden kaynaklı olarak insanlar bütün yatırımlarını durdurup seçime kenetlendi. Ancak seçim sonuçlarından da anlaşılacağı üzere bir istikrar ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin seçim sonuçlarının da açıklanması akabinde piyasada yaşanan daralma bizce kendini daha rahat bir ortama bırakacaktır." dedi.

  İş dünyasını daha rahat ve daha özgüvenli bir yatırım fırsatının beklediğini vurgulayan İraz, "Günümüzde dolarda bir hareketlilik var; ancak uzun zamandır dolar fiyatının sabit olması sebebiyle bu sorunun da aşılabileceği kanaatindeyim." diye konuştu.

  İraz, "İlimizde önümüzdeki birkaç ay içerisinde ikinci organize sanayinin bitmesiyle de daha büyük yatırımların ve ticari hacimde ekonomide bir hareketliliğin beklentisi içerisindeyiz." şeklinde konuştu.

  "FIRSATÇILIĞIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ"

  Fırsatçılık yaparak piyasada sıkıntılara sebep olanlara karşı devletin gereken adımı atması gerektiğini kaydeden İraz, şunları söyledi:

  "Piyasada seçim öncesinde bazı fırsatçıların emtia üzerinde yaptıkları zamlar söz konusuydu. Ancak bu seçimde yaşanan istikrarın göstergesi sonucunda da bizce bu belirsizlik de kırılmış olacak. Devlet denetiminde fırsatçılığın önüne geçilmesi gerekiyor."

  "TAHSİSLERLE BİRÇOK KİŞİYE YENİ İŞ FIRSATLARI AÇILACAK"

  İkinci ek organizenin bir an önce bitirilmesi ve taliplerine verilmesinin sağlanması gerektiğini aktaran İraz, "Bölgemizde yatırımın artırılması için organize sanayinin bir an önce netleşip ihtiyaç sahiplerine tahsisin yapılması gerekiyor. Yapılacak olan tahsisler sonucunda birçok kişiye yeni iş fırsatları açılacak. Bu yüzden yerel idarecilerden istirhamımız; ikinci ek organizenin bir an önce bitirilmesi ve taliplerine verilmesinin sağlanmasıdır." şeklinde konuştu.

  İraz, son olarak "Seçimler bitti ve bundan sonra herkesi bütünleyici, kapsayıcı ve kucaklayıcı bir dil, üslup ile toplumsal barış sağlanmalıdır. İstikrar sağlayıcı bir ekonomiyle tüm iş dünyasının ülkesine sahip çıkmasını önemsiyoruz." dedi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen