• EĞİTİM PROGRAMINDA BUGÜN ; “ETİK VE GÜVENİLİRLİK "

  EĞİTİM PROGRAMINDA BUGÜN ; “ETİK VE GÜVENİLİRLİK "
   EĞİTİM PROGRAMINDA BUGÜN ; “ETİK VE GÜVENİLİRLİK
  09.10.2018 Salı

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Basın İlan Kurumu (BİK)  ve İŞKUR işbirliği ile hazırlanan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı”  haftanın 2. gününde devam ediyor.

  Programın bugünkü katılımcısı Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Ahmet Tarcan oldu.Eğitimin bugünkü konusu  “Medya ve Etik” olurken, programa kendisini tanıtarak başlayan tecrübeli katılımcı daha sonra kursiyerlere söz hakkı tanıyıp tanışma faslı gerçekleştirdi. Toplumda aktif olan genç kesimin statüsü üzerinde duran Tarcan, bu kesimin mesleki beklentilerinin geleceği ve “kendilerinde veya ailede” oluşturduğu etki üzerinde önemli anlatımlarda bulundu.

  MEDYA VE ETİK

   Medya ve Etik hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Tarcan ; “ Saygınlık bu konuda en önemli kavramdır. Saygınlığın en önemli bileşimi elbette ki güvenilirliktir” dedi. Medya etiği konusunda açıklamalar yapan tecrübeli eğitimci dinleyicilere de söz vererek programın “soru-cevap” şeklinde devam etmesini sağladı. Konuşmasında yer yer kendi mesleki anılarına da değinen Ahmet Tarcan : “Uygun olmayan fotoğraf veya başlıkların kullanımı etikle bağdaşlamaz” dedi. Bunların yanı sıra saygınlık ve güvenilirliğin de medya hayatındaki rolüne değinen Tarcan :” Tutarlılık güvenilirliğin olmazsa olmazıdır” diyerek gazeteci için haber kaynağına dikkat çekti.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen