• Tateminin Kraliçeleri Türkiye Şampiyonu

  Tateminin Kraliçeleri Türkiye Şampiyonu
    Tateminin Kraliçeleri Türkiye Şampiyonu
  16.05.2018 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR- Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri Kapsamında yer alan Çankırı’da düzenlenen okullar arası Türkiye Karete Şampiyonasına Diyarbakırlı Milli Karateciler Zeynep Akçakmak Türkiye şampiyonu olurken, Sena Kızılaslan ise Türkiye ikincisi olarak büyük başarıya imza attılar.

  Çankırı da düzenlenen okullararası Türkiye Karate şampiyonasında Bilfen Okulları öğrenicisi olan Zeynep Akçakmak50 kgda Altın Madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. Diyarbakır TED Koleji Öğrencisi olan Sena Kızılaslan da 46 Kğ’da Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya elde etti.

  FİNALE NASIL GELDİLER

  Çankırı da düzenlenen okullararası Türkiye şampiyonasına Türkiye yarı finallerinde Şampiyon olarak Adına Finallere yazdıran Sena Kızılaslan 46 kğ ‘da Türkiye ikincisi olurken Zeynep Akçakmak ise Yarı finallerde ikinci olarak Finallere Katılmış 50 kg’da Türkiye Şampiyonluga ulaşan sporcu oldu İki Milli Kareteci Hem Okulları Adına Hem de Diyarbakır Adına Büyük bir başarı aldılar

  FİNALDEKİ RAKİPLERİNİ EZDİLER..

  Diyarbakırlı Milli Katrecilerden Zeynep Akçakmak, 1 turda Sivas 2 turda Kırklareli 3 turda Ispartalı rakibini yenerek finalde ise Afyonlu rakibini mağlup ederek Türkiye şampiyonu olarak Altın Madalya’ya uzanırken, diğer karateci Sena Kızılaslan ise ilk turda Bursa ikinci turda İstanbul üçüncü turda Sakaryalı rakiplerini yenerek finale adını yazdıran Sena final karşılaşmasında ise Milli sporcu olan İstanbullu rakibine 1  puanla yenilerek Şampiyonayı ikincilik ile bitirerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

  AYŞE YAZAR: BAŞARILI GÜNDE ÇİFT ANTREMAN İLE GELDİ

  Türkiye Karate Milli takım sporcu ve Antrenör Ayşe Meryem yazar iki Milli karecilerinin almış olduğu Türkiye Şampiyonluğu nasıl geldiğini değerlendirdi. Yazar, Okullar arası Türkiye Karate Şampiyonası finallerine günde çift idman yaparak hazırlandıklarını belirterek, “Bu başarıda sadece kendisinin olmadığını bu çalışmanın bir ekip ve takım ruhu ile geldiğini söylemek isterim” dedi.

  KISA ZAMANDA ÜSTÜN BAŞARILAR ALDILAR

  Ayşe Yazar, “İkisi de milli sporcu olan Diyar’ın Altın Kızları Zeynep ve Sena karateye şöyle başladı; 8 yıl önce spora başlayan 14 yaşında olan Zeynep Akçakmak’ı yaz okullarında keşfetmiştik. 4 yıl önce spora başlayan 14 yaşındaki Senayı’da babası tarafından evde hem hiperaktif olduğu için hem de o yaşta çok fazla kilolarından kurtulması için karate başlattı Kısa zamanda üstün başarılara imza attılar Zeynep Akçamak 8 yıllık spor hayıtında 1 Türkiye Şampiyonluğu 1.Türkiye 3. lüğü bir Balkan 3. lüğü ve daha birçok uluslararası derecesi alırken Sena Kızılaslan ise 4 yıllık spor hayatında 1 Türkiye Şampiyonluğu 1 Türkiye 2.nciliği Balkan 5.liği, Avrupa Stokan Karete şampiyonasında Stohakan Avrupa Şampiyonluğu daha birçok ulusal ve uluslar arası karate şampiyonluk ve derecelerine sahipler. Bir de mesela 2014’te Ayşe hocamın izinden gideceğim” diyen Sena 3 yıl gibi kısa bir sürede büyük başarılar elde ederek başarısının tesadüf olmadığını gösterdi. Hem Sena’nın hem Zeynep’in ilimizi ve ülkemizi daha iyi yerlerde temsil edeceğine inancım sonsuz”

   

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen