• ASKF’den spor camiasına iftar

  ASKF’den spor camiasına iftar
    ASKF’den spor camiasına iftar
  08.06.2018 Cuma

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve spor taban birliklerine iftar verdi. İftarın ardından ASKF bölgede 2017–2018 sezonunda başarılı olan kulüplerin başkanlarına da plaket takdim etti.

  Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve spor taban birlikleri Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

  Tepeşehir Tesislerindeki iftar yemeği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, DESOP Başkanı Alican Ebedinoğlu, Diyarbakır Gençlik ve Spor Şube Müdürü Akın Erim, TÜFAD Başkanı Abdülsamed Karataş, TFF il Bölge Müdürü Serkan Bayhan, Amatörler Derneği Başkanı Mesut Deri, İl Hakemleri Başkanı İbrahim Bozan, Saha Komiserleri Başkanı Ercan Çelik, DSİ Bölge Sendika Başkanı Şükrü Kaçmaz, Diyarbakır Yurt-kurt İl Müdürü Metin Yılmaz, eski Diyarbakır spor enleri, yanı sıra, STK Temsilcileri, spor taban birlikleri ve birçok kulüp başkanı ile yöneticilerin katılımı ile gerçekleşti.

  Tepeşehir  tesislerinde Diyarbakır (ASKF  düzenlediği  ve vermiş olduğu iftar yemeği katılan DTSO Başkanı Mehmet kaya, DESOP Başkanı Alican Ebedinoğlu,Diyarbakır Gençlik ve Spor şube müdürü Akın Erim,TÜFAD Başkanı Abdülsamed Karadaş,TFF il Bölge Müdürü Serkan Bayhan, Amatörler Derneği Başkanı Mesut Deri,İl hakemleri Başkanı İbrahim Bozan,Saha komserleri Başkanı Ercan Çelik, DSİ Bölge Sendika Başkanı Şükrü  Kaçmaz,Diyarakır Yurt kurt il müdürü Metin Yılmaz, eski Diyarbakır spor enleri ,yanı sıra, STK Temsilcileri, Spor taban birlikleri ve birçok kulüp başkanı ile yöneticilerin katılımı ile gerçekleşti.

  “BU BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ KİMSE BOZMASIN”

  180 kişinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan ASKF Başkanı Remzi Dayan, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu çatısı altında 81 ilde örgütlenmiş bir yapı olduklarını anımsatarak, “2017–2018 yılımızda acılar yaşadık ve tabi mutluluklarda yaşadık. Yaşadığımız acıların yanında yaşadığımız mutluluklarımız da oldu. Bu birlik beraberliğimizi kimse bozmasın” dedi. Asıl görevlerinin sporun tüm paydaşlarını bir araya getirip ortak bir çatı altında toplanmak olduğunu ifade eden Dayan şunları söyledi:

  “Askf olarak İftar yemeğinde stk başkanlarımız, kulüpler ve başkanlarını, spor camiasını ile sporun birleşenleri ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gecenin anlamı ve önemi olan 2017-2018 sezonunda başarılı olan futbol kulüplerimizin başkanlarına, spora ve sporculara her zaman desteklerini esirgemeyen kurum müdürlerimize plaket vererek bir nebzede olsa başarıyı unutmamak istedik. Buradaki amacımız ise sporun birlik ve beraberlik olduğunu unutmamaktır. Sportif öğelerin tümünde dinlenmek, eğlenmek olduğu kadar aynı zamanda sosyal bir kaynaşma da vardır. Toplumla kaynaşma ve özdeşleşme konusunda spora önemli görevler düşer bizde bunu bir parçası olmak ve gençlerimiz her zaman yanlarında olmamız gerekir bu anlamda spor ve sporcunu yanında olan dostlarım ile bir arada bulunmanın ayrı bir haz duygusu içinde bu geceye hep beraber olmak istedik. Bu geceye katılan ve katsını sunan başta DTSO Başkanımız Mehmet Kaya ve yönetim kurulunu, DESOP Başkanı Alican Ebedinoğlu’na, Diyarbakır Gençlik ve Spor şube müdürü Akın Erim’e, TÜFAD Başkanı Abdülsamed Karataş’a, TFF il Bölge Müdürü Serkan Bayhan’a spor taban birliklerine, kulüp başkanlarımıza stk temsilcilerimize ve kendi çocuklarına ayırmadıkları zamanı başka çocuklar spor yapsın diye ayırın iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum”

  “SPOR EVRENSEL KÜLTÜRÜN BİR PARÇASI”

  Bu anlamlı gecede konuşan Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya ise spor camiasıyla bir arada olmanı mutluluğunu yaşadıklarını tüm spor camiası ile her zaman yanlarında ve birlikte hareket edeceklerini belirtti. Kaya konuşması devamında ise; “Büyük başarılar amatör sporlarından geçer, amatör olmasa profesyonellik olmaz. Çünkü amatör sporuna tüm her kurum ve kuruluşlar destek vermeli verdikçe de çok büyük ses getireceğine inanan biriyim ben de sporun içinde gelen biriyim sporcunun ve spor camiasına yanında olduğumu bir daha söylemek istiyorum çünkü Spor evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren önemli bir vasıtadır. Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinliği vardır sportif öğelerin tümünde dinlenmek, eğlenmek olduğu kadar aynı zamanda sosyal bir kaynaşması Sporun sağladığı bedensel ve ruhsal anlamdaki doyumudur bu manada spor serbest zamanları ve yaşam seviyeleri düzenli olarak artan sanayileşmiş ülkelerin özlemini duyduğu yeni bir yaşam şekli halini almıştır” dedi.

  BAŞARILI SPOR İNSANLARINA ÖDÜL VERİLDİ

  Gecede, ASKF yönetim kurulunun yılın spor insanı seçtiği Türküye Futbol Federasyonu (TFF) Bölge Müdürü Serkan Bayhan'ın ödülünü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya'nın elinden aldı. Diyarbakır U 19 Lig şampiyonu Alipaşaspor'un Başkanı Süleyman Şenci ise ödülünü Futbol İl Temsilcisi Mehmet Altındağ'ın elinden aldı. 180 dolayında spor insanının katıldığı gecede ödül töreninden sonra mahalli sanatçılar mini bir konser verdi.

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen