• Şehit A.Gaffar Okkan’ı Anma Ve Karate Turnuvası

  Şehit A.Gaffar Okkan’ı Anma Ve Karate Turnuvası
     Şehit A.Gaffar Okkan’ı Anma Ve Karate Turnuvası
  20.01.2020 Pazartesi

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürü şehit edilen A.Gaffar Okkan Karate Turnuvası ve anma Etkinlikleri Sakarya’nın Hendek ilçesinde gerçekleşti anma etkinliği ve turnuvaya Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından özel davet edilen Diyarbakır GSYD Başkanı ve Yönetim Kurulu, Efsane Diyarbakır spor Kulübü Başkanı,Diyarbakır Karate İl Temsilcisi ve sporcular katıldı.

  DİYARBAKIRDAN GELEN TOPRAK MEZARINA SERPİLDİ

  Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi tarafından organize edilen programlar kapsamında yer alan Şehit A.Gaffar Okkan anısına düzenlenen Etkinlik ve Karate Turnuvasına Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından özel davet edilen  GSYD Yönetim Kurulu Üyeleri ,Karate Antrenörleri ve Sporcularında katıldı şehit Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkanın mezarı başında Diyarbakır dan gelen heyet ile birlikte Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Sakarya İl Emniyet müdürü Fatih Kaya,Hendek İlçe emniyet müdürü Şevket İlhan ve çok sayıda katılan vatandaşlar ile birlikte Diyarbakır da getirilen Toprak serpilerek  ve dualar okunarak anıldı.

  ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN İÇİN EN ANLAMLI TURNUVA YAPILDI

  Diyarbakır ile birlikte 14 il ve 57 spor kulübünden 1500’e yakın minik ve yıldız sporcuların katıldığı turnuvaya Diyarbakır’dan özel davet edilen  GYSD Başkanı Mehmet Yılmaz Bay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Efsane Diyarbakırspor Başkanı Şeyhmus Akyıl’ da protokolde yerlerini aldılar. Açılış seremonisine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,Hendek Kaymakam vekili Yakup Güney,Hendek Belediye Başkanı,Turgut Babaoğlu, Sakarya İl Emniyet müdürü Fatih Kaya,Gençlik ve Spor il müdürü Arif Özsoy, Karate federasyonu Başkan vekili Meydan Kobaş , Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba,  Belediye başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, İlçe Jandarma komutanı Süleyman Sercan Candan, İlçe emniyet müdürü Şevket İlhan, Büyükşehir Gençlik ve spor daire başkanı İlhan Şerif Aykaç, Gençlik ve Spor ilçe müdürü Süleyman Akıcı, Sakaryaspor eski başkanı Cevat Ekşi, ASKF yönetim kurulu üyeleri Recep Odabaşı, Mehmet Demir, Ali Palas katıldılar.

  EFSANE DİYARBAKIRSPOR FORMASI VE ATKI TAKDİM EDİLDİ
  Diyarbakırdan özel davet edilen GYSD Başkanı Mehmet Yılmaz Bay,Masterler Başkanı Veysi Akar Efsane Diyarbakırspor Başkanı Şeyhmus Akyıl, Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan tarafından Efsane Diyarbakırspor 21 numaralı ve arkasına isimleri yazı formaları  Sakarya valisi Ahmet Ahmet Nayir ve Sakarya büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce’ye atkıları ile birlikte takdim ettiler.


  “ŞEHİDİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ”

  Hendek Yeni Kapalı Spor Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan turnuvanın açılış konuşmasını yapan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, kendisinin de hem karateci hem meslektaşı olması hem de Şehit Müdürümüzün memleketinde görev yapması sebebiyle anlamlı bir gün yaşadığını ve Okkan'ın doğudan batıya gönül köprüsü kurduğunu dile getirirken, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu da turnuvaya ev sahipliği yapmaktan ve vatan aşığı bir devlet adamının hemşehrisi olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti.

  “SAYESİNDE KARDEŞ ŞEHİR OLDUK”

  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı konuşmada; Diyarbakır denince akla Ali Gaffar Okkan'ın geldiğini, Diyarbakır'la Sakarya'yı kardeş şehir yapan Şehidimizi rahmetle andıklarını söyledi.

  “VEFA İNSANA ÇOK YAKIŞIYOR”

  Ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı anmak için ilimizden ve Diyarbakır başta olmak üzere farklı illerden gelip bu etkinliğe katılım sağlayanlarla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Vefa, insana yakışan en önemli duygulardan birisidir. Milletimizin de önem verip en güzel örneklerini sergilediği bir duygudur. Bugün burada da bir vefa örneğini görüyoruz, bu toprakların yetiştirdiği ve vatan uğruna Şehit olmuş olan Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'a bir vefa borcumuz olduğunun bilinciyle anlamlı bir etkinlik yapıldığına şahit oluyoruz. Bu anlamlı etkinliğin aynı zamanda sağlık, arkadaşlık, dostluk gibi çok önemli ögeleri içerisinde barındıran spor faaliyeti ile birleşmiş olması, anma törenini daha da kıymetli hale getiriyor.

  24 OCAK CUMA GÜNÜ MEVLİD-İ ŞERİF

  24 Ocak Cuma günü ise saat 10:30’da Şehit A.Gaffar Okkan mezarı başında dualarla anılacak. Ardından saat 12:00’da Tepecik A.Gaffar Okkan camiinde Mevlid-i Şerif okutulacak ve saat 14:30’da Hendek Belediye Nikah ve Toplantı salonunda(Atatürk Parkı içi) A. Gaffar Okkan resim sergisi açılacak. Yine aynı gün saat 16:00’da ise Hendek Yeni Spor Salonunda Veteranlar Hentbol Turnuvası düzenlenecek.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen