• “Türkiye eski Türkiye değil, güçlü ve artık diğer devletlere boyun eğmeyecek bir devlettir”

  “Türkiye eski Türkiye değil, güçlü ve artık diğer devletlere boyun eğmeyecek bir devlettir”
    “Türkiye eski Türkiye değil, güçlü ve artık diğer devletlere boyun eğmeyecek bir devlettir”
  18.10.2019 Cuma

  HDP önündeki aileler, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’nı değerlendirdi

   

   

  DİYARBAKIR - Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemlerini sürdüren acılı aileler, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatındaki başarısının önemli olduğunu vurgulayarak, “Türkiye eski Türkiye değil artık, Türkiye güçlü bir devlettir. Diğer devletlere boyun eğmeyecek bir devlettir” dedi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de oluşturulmak istenen terör koridorunun ortadan kaldırılması, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatına 9'uncu gününde ABD ile yapılan anlaşma sonucu ara verildi. Yapılan görüşmeler sonucunda Türkiye’nin 120 saatlik bir süre ile operasyona ara verdiği ve terör örgütü PKK, YPG, PYD unsurlarının Türkiye’nin belirlediği hattın gerisine çekilmeleri yönünde karara varıldı. Terör örgütünün bölgeden temizlenmesi için başlatılan ve şimdilik ara verilen operasyon, çocukları terör örgütü mensupları tarafından dağa kaçırılan ailelerce başarılı bulundu.

  “TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL ARTIK”

  Oğlu Tuncay Bingöl'ün 5 yıl önce 14 yaşındayken terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırılan acılı baba Şevket Bingöl, Mehmetçiklere tam destek verdiğini söyledi. Bingöl, “Allah Türkiye devletinden bin kat razı olsun. Bunların seslerini böyle kestiler. Sabah milletvekilleri geliyor bize saldırıyor. Niye, bu teröristleri savunuyor. Bunlar temizlendiği için çok güzel oldu. Türkiye sınırlarında artık kalmamaları için ben destekliyorum. Bir daha Türkiye’ye zarar vermemeleri için iyi oldu. Bunlara güzel bir ders oldu. Bunlar hak ettiklerini buldular. Amerika şimdi bunların üstüne oyun oynuyor. Şimdi gitsinler kendilerini Amerika oyununun içinde bulsunlar. Bu saatten sonrada artık yapacakları bir şey yok. Yani kalmadı. Türkiye Cumhuriyeti devleti buna fırsat vermez artık. Türkiye eski Türkiye değil artık. Türkiye güçlü bir devlettir. Diğer devletlere artık boyun eğmeyecek bir devlettir” diye konuştu. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen