• “Türkiye’nin her yeri güzel ama Diyarbakır ayrı bir güzel şehir”

  “Türkiye’nin her yeri güzel ama Diyarbakır ayrı bir güzel şehir”
    “Türkiye’nin her yeri güzel ama Diyarbakır ayrı bir güzel şehir”
  12.11.2019 Salı

  Şehmus KIZILASLAN

   

  TÜRKİYE KARATE FEDERASYON BAŞKANI DELİHASAN’DAN ANLAMLI MESAJ 

  DİYARBAKIR- Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esad Delihasan, 14–17 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’da yapılacak olan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası öncesi ev sahiplik yapacak olan ve tarihte birçok uygarlıklara da ev sahipliği yapan Peygamber kabirleri bulunan Diyarbakır için anlamlı bir mesaj yayınladı. Delihasan, “Türkiye’nin her Yeri güzel ama Diyarbakır ayrı bir güzel şehir” dedi.

  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esad Delihasan, 14–17 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’da yapılacak olan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası öncesi ev sahiplik yapacak olan ve tarihte birçok uygarlıklara da ev sahipliği yapan Peygamber kabirleri bulunan Diyarbakır için anlamlı bir mesaj yayınladı. Başkan Esad Delihasan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirlerinden Diyarbakır ilinde 14 -17 Kasım tarihleri arasında tarihte ilk kez ulusal seviyede bir Türkiye Karate Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olmanın ayrı bir gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Esad  “Türkiye’nin her Yeri güzel ama Diyarbakır ayrı bir güzel şehir” dedi.

  65 İL 350 KULÜP’TEN YAKLAŞIK 2000 SPORCU KATILACAK

  Diyarbakır Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlenecek müsabakalara Türkiye genelinde 65 il ve 350 Kulüpten 1999 ila 2004 doğumlu 2000’e yakın sporcunun katılımı bekleniliyor. 1999 ila 2004 arası doğumlu sporcular mücadele edecek. Kayıtların 13 Kasım’da sona ereceği şampiyona 14 Perşembe günü başlayıp 17 Pazar günü akşam saatlerine kadar sürecek.

  Şampiyonanın açılış seremonisi 15 Kasım Cuma günü saat 15.00’te gerçekleşecek.

  MİLLİ TAKIM KADROSU BELİRLENECEK

  Müsabakaların tamamlanmasının ardından 17 Kasım Pazar günü, Milli takım ön seçme müsabakaları yapılacak. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Milli Takım Teknik Kurulu, seçme müsabakalarının ardından yapacağı değerlendirme sonucunda 7-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nın kadrosunu netleştirecek.

  DELİHASAN: ÜLKEMİZİN HER YERİ GÜZEL DİYARBAKIR BAŞKA GÜZEL

  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türk karatesinin genç yıldızlarının mücadele edeceği şampiyonanın Diyarbakır’da ilk kez düzenleneceğini belirterek, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden olan Diyarbakır ilk kez bu seviyede bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Bu tür organizasyonları gerçekleştirirken sporcularımızın hem en iyi ortamda rekabet etmesini hem de ülkemizin farklı şehirlerini görerek sosyal ve kültürel açıdan kendilerini geliştirmelerine katkı sunmak istiyoruz. Ülkemizin her yeri farklı güzellikleri barındırıyor. İnanıyorum ki Diyarbakır’daki organizasyona katılım gösteren herkes, güzel duygularla şehirden ayrılacak. Bu vesileyle tüm katılımcılara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen