• ‘Kadim kentin eğitimi akademik ve ehil ellerde’

  ‘Kadim kentin eğitimi akademik ve ehil ellerde’
    ‘Kadim kentin eğitimi akademik ve ehil ellerde’
  10.07.2019 Çarşamba

  Türkiye’nin ilk akademisyen İl milli eğitim müdürü

   

  Engin ÖZTÜRK

  DİYARBAKIR - Diyarbakır’a geldiği ilk günden bu yana önemli işlere imza atan eğitimin doğru rayda seyri için radikal kararlara imza atan Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr Feysel Taşçıer neredeyse son sıralarda olan kentin eğitim seviyesini yukarılara taşımak adına gece gündüz aralıksız çalışıyor.

  DİYARBAKIR’I 2023 VİZYONUNA HAZIRLAYACAK

  Eğitimde sıçrama adına her bir bilgiyi önemseyen sunulan projeleri titizlikle değerlendiren Taşçıer, ince eleyip sık dokuyor. Eğitim kadrosunu oluştururken işin ehline verilmesini önceleyen ve başarıyı en önemli bir kriter olarak belirleyen Doç Dr. Taşçıer, Diyarbakır eğitimine önemli hizmetlerde bulunmayı ve Türkiye’nin 2023 vizyonunun milli eğitimdeki Diyarbakır ayağını bu hedefe taşıma gayreti içerisinde.

  GELECEĞİMİZ ÇOCUKLAR EN ÖNEMLİ EMANET

  Diyarbakır eğitiminde aksayan ve hantal bir yapıda gelişime kapalı tek bir eğitimci görmek istemeyen Doç. Dr Taşçıer, kentin ve ülkenin geleceği olan öğrencileri en önemli emaneti olarak gören bir anlayışı eğitim camiasına aşılamak istiyor.

  YILLARCA ÖĞRETMEN YETİŞTİRDİ

  Kendisi de yıllardır öğretmen yetiştiren İl Milli Eğitim Müdürü Doç Dr. Feysel Taşçıer, Türkiye’nin akademisyen olan ilk milli eğitim müdürü olarak ta dikkati çekiyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da böyle önemli başarıları olan ve binlerce öğretmen yetiştiren bir ismi Diyarbakır’a atayarak kentin eğitimini ne kadar önemsediğini bir kez daha gösterdi.

  RADİKAL DAHİ OLSA ÇÖZÜM ODAKLI ADIMLAR ATIYOR

  Sürekli sahada olan ilçe ilçe, köy köy, okul okul gezerek mevcut durumu yerinde gören ve eğitimcilerle istişarelerde bulunan Doç Dr. Taşçıer, radikal dahi olsa çözüm odaklı adımlar atmasıyla dikkati çekiyor. Cesur adımları eğitim camiası başta olmak üzere büyük takdir gören ve desteklenen Doç Dr. Taşçıer, kısa zamanda sevilen ve saygı duyulan her kesimin takdirini kazanan isim haline gelmeyi başardı.

  EĞİTİMDE FARK YARATANLARA ÖDÜL VE TEŞVİK

  Eğitimde fark yaratan isimlerin ödüllendirilmesi ve teşvik edilmesi adına yeni dönemde öğretmenler başta olmak üzere öğrenci ve veliler arasında da sivrilen isimlere Taşçıer, öncülüğünde büyük destek ve fırsatlar verilmesi de gündemde. Yine okul öncesi eğitim ve okutulmayan kız çocuklarının okula kazandırılması için büyük bir özveriyle mücadele de verilecek. Eğitim yuvalarının modernizasyon ve ihtiyaçlarına da eğilecek olan Doç Dr. Taşçıer, okul idaresi ve öğretmenlerin okulun sorunlarıyla değil, geleceğimiz olan çocukların eğitimine mesai harcamalarını öncelik verilmesini isteyecek. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç Dr. Feysel Taşçıer, üzerinde titizlikle çalıştığı çok yönlü eğitim eylem planına son şekillerini vermek üzere hazırlıklarını sürdürüyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen