• ‘Bölgenin kurtuluşu eğitimden geçer!’

  ‘Bölgenin kurtuluşu eğitimden geçer!’
    ‘Bölgenin kurtuluşu eğitimden geçer!’
  24.11.2020 Salı

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç'u makamında ziyaret eden Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı A. Aziz Özkılıç, Diyarbakır ve bölgenin kurtuluşunun eğitimle sağlanabileceğine dikkati çekti. Bu anlamda en büyük görevin üniversiteye düştüğünü vurgulayan Özkılıç, ”Bu bölgenin kurtuluşu eğitimden geçer ve bu iyi yöneticilerle sağlanır. Sayın Rektörümüz bunu başarabilecek tecrübe ve birikime sahip, ancak kendisini tek başına bırakmayacağız. Her anlamda yanında yer alıp gerektiğinde elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz" dedi.

  ÖZKILIÇ, ASLAN VE AKBAŞ'TAN

  REKTÖR KARAKOÇ'A ZİYARET

  Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED)Yönetim Kurulu Başkanı A. Aziz Özkılıç, DOGUNSİFED Başkan Yardımcısı Şehmus Akbaş, DOGUNSİFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Organize Sanayi İş Adamları Derneği (DOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Aslan, Ağustos ayında Dicle Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Karakoç'u makamında ziyaret edip yeni görevinde başarılar dileyerek, bilgi alışverişinde bulundu.

  "REKTÖRÜMÜZE GÜVENİYORUM"

  Dicle Üniversitesi'nin bölgede köklü bir üniversite olduğunu belirten DOGUNSİFED Başkanı A. Aziz Özkılıç, DÜ'nün bölümleri, eğitim ordusu ve öğrencileriyle bacasız sanayi olarak adlandırıldığını söyledi. Dicle Üniversitesi'nin bilimsel araştırmalar, eğitim ve ekonomik olarak bölgenin ve Diyarbakır'ın önemli bir değeri olduğunu ifade eden Başkan Özkılıç, "Elbetteki geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi bizim için birinci önceliktir. Bazı nedenlerle diğer üniversitelerden geri kalan üniversitemiz, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç ile yeniden atağa geçip, geçmişte olduğu gibi yeniden birçok bilimsel araştırmanın merkezi olduğunu gösterecektir. Buna inanıyoruz, Sayın Rektörümüze güveniyoruz" dedi.

  "BÖLGENİN KURTULUŞU EĞİTİMDE"

  Diyarbakır ve bölgenin  kurtuluşunun eğitimle sağlanabileceğine dikkati çeken Özkılıç, Bu anlamda en büyük görevin üniversiteye düştüğünü vurguladı. Özkılıç, ”Bu bölgenin kurtuluşu eğitimden geçer ve bu iyi yöneticilerle sağlanır. Sayın Rektörümüz bunu başarabilecek tecrübe ve birikime sahip, ancak kendisini tek başına bırakmayacağız. Her anlamda kendisinin yanında yer alıp gerektiğinde elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum" dedi.

  "ÜNÜVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ"

  Pandemi dönemindeki başarılı çalışmaları için Rektör Karakoç’a teşekkür eden DOGUNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Özkılıç, üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesi için de hazır olduklarını sözlerine ekledi.

  İŞ İNSANLARINA TEŞEKKÜR

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakoç ise Dicle Üniversitesi'nin eski günlerine, istenilen seviyelere gelmesi için her kesimin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtirken, DOGUNSİFED'in, sanayici ve iş insanlarının da bu manadaki destekleri için teşekkür etti. Yeni planlamalar yaptıklarını önümüzdeki dönemlerde yeni bölümler açacaklarını kaydeden Rektör Karakoç, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen