• “Hüda-Par Kadın Kolları olarak hedefimiz Zeynepler yetiştirmektir”

  “Hüda-Par Kadın Kolları olarak hedefimiz Zeynepler yetiştirmektir”
  “Hüda-Par Kadın Kolları olarak hedefimiz Zeynepler yetiştirmektir”
  21.09.2018 Cuma

   

  DİYARBAKIR - Kerbela katliamının yıldönümü münasebetiyle açıklama yapan HÜDA PAR Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yarar, hedeflerinin Zeynepler yetiştirmek olduğunu söyledi.

  HÜDA PAR Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yarar, Kerbela olayının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Hazreti Zeynep’in günümüz kadınlarına birer numune-i imtisal olduğunu vurguladı.

  HÜDA PAR Kadın Kolları olarak vazifelerinin Hazreti Zeynep’in misyonuna sahip çıkmak olduğunu söyleyen Yarar, "Hazreti Zeynep’in davasını ne pahasına olursa olsun omuzlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

  Muharrem ayında vuku bulun Kerbela’yı ve Hazreti Zeynep’i yad eden Yarar, "Muharrem ayı denilince aklımıza Kerbela gelir. Kerbela denilince aklımıza Hazreti Hüseyin, zulüm ve katliam gelir. Kerbela denilince aklımıza Hazreti Zeynep’in feryadı gelir. Kerbela; Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin katledilmesidir." dedi.

  "KERBELA HAZRETİ ZEYNEP’İN ÇAĞLARA MESAJIDIR"

  Kerbela denilince akla Hazreti Zeynep’in yezitlere karşı göstermiş olduğu izzetli direnişinin geldiğini söyleyen Yarar, "Bir bayan olarak bizim için Kerbela Hazreti Zeynep’in feryadıdır. Hazreti Zeynep’in direnişidir, metanetidir, daha önemlisi Hazreti Zeynep’in çağlara mesajıdır. Bu faciayı, bu zulmü bizlere kadar ulaştıran Hazreti Zeynep’tir. Zulmü ve faciayı bütün hücreleri ile yaşamıştır." ifadelerini kullandı.

  "BİZE DÜŞEN HAZRETİ ZEYNEP’İN MİSYONUNA SAHİP ÇIKMAKTIR"

  Hazreti Zeynep’in günümüz kadınlarına birer numune-i imtisal olduğunu sözlerine ekleyen Yarar, "Bütün sevdikleri gözleri önünde tek tek katledilen bir annedir Hazreti Zeynep. Bundan dolayı Hazreti Zeynep bizim için numunedir, örnektir, ulaşılması gereken hedeftir. Hazreti Zeynep ümmetin feryadıdır. Bize düşen bu feryadı çağlara ulaştırmaktır. Bize düşen onun mücadelesini devam ettirmektir. Bize düşen onun yolunu sürdürmektir. Onun misyonuna sahip çıkmaktır. HÜDA PAR Kadın Kolları olarak hedefimiz Zeynepler yetiştirmektir." dedi.

  "HAZRETİ ZEYNEP’İN DAVASINI NE PAHASINA OLURSA OLSUN OMUZLAYACAĞIZ"

  Hazreti Zeynep gibi zamanın yezitlerine karşı olduklarını haykırmaktan çekinmeyeceklerini söyleyen Yarar, "HÜDA PAR Kadın Kolları olarak, Hazreti Zeynep’in safında olduğumuzu her ortamda haykıracağız. Hazreti Zeynep’in yaptığı gibi yezitlerin, zalimlerin, despotların, sömürgeci emperyalistlerin, zamanın yezidi düzenlerinin karşısında olduğumuzu haykırmaktan çekinmeyeceğiz. Hazreti Zeynep’in yolunu yol tutacağız, davasını ne pahasına olursa olsun omuzlayacağız." ifadelerini kullandı.

  "VAHDET ÇATISI ALTINDA TOPLANMASINI CAN-I GÖNÜLDEN NİYAZ EDİYORUZ"

  Son olarak İslam Coğrafyasında Müslümanlara reva görülen katliamlarının son bulması temennisinde bulunan Yarar, "Bu vesile ile dünyanın dört bir yanında Yüce Allah'ın dinini yaşamak arzusunda olan Müslüman kardeşlerimize reva görülen vahşet, katliam ve soykırımların son bulması için yüce Mevlamıza yalvarıyor, duamıza icabet etmesini diliyor, İslam ümmetini ve dünya mustazaflarını kurtuluşa ulaştırmasını, vahdet çatısı altında toplanmasını can-ı gönülden niyaz ediyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)  

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen