• “Yün Bebek’ filmini çekilmesinde Valimin çok büyük desteği var”

  “Yün Bebek’ filmini çekilmesinde Valimin çok büyük desteği var”
  “Yün Bebek’ filmini çekilmesinde Valimin çok büyük desteği var”
  01.03.2018 Perşembe

  Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR – Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünü alan ‘Yün Bebek’ filminin yazarı, yönetmeni ve Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ümmiye Koçak ve beraberindeki tiyatro oyuncularını kabul etti.

  “DİYARBAKIRLILAR KIYMETİNİ BİLİN SAYIN VALİM BİR TANEDİR”

  Oldukça sıcak bir ortamda geçen ziyarette konuşan Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ümmiye Koçak, “Hepimiz kocaman yüreğimizle tüm sevgimizi getirdik. Eğer biz bugün ‘Yün Bebek’ filmini çektiysek Sayın valimin çok büyük desteği var. Bir kere ben onu, Valilik makamını şunu bırak, ben onu gerçekten kardeşim gibi görüyorum, çünkü o sıcaklığı verdi bize gerçekten, hepimize öyle, onu çok seviyorduk. Gittiğimizde valiler, biz belediyeye gidemiyoruz ama Valiliğe evimiz gibi gidiyorduk, şimdi de gidiyoruz ve buraya geldik sanki Mersin’deymişim gibi evimizdeymiş gibi hissettik kendimizi Diyarbakırlılar kıymetini bilin Sayın Valim bir tanedir gerçekten kıymetini bilin” dedi.

  Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünü alan ‘Yün Bebek’ filminin yazarı, yönetmeni ve Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ümmiye Koçak ve beraberindeki tiyatro oyuncularını kabul etti.

  “BURAYA GELDİK SANKİ EVİMİZDEYMİŞ GİBİ HİSSETTİK KENDİMİZİ”

  Oldukça sıcak bir ortamda geçen ziyarette konuşan Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ümmiye Koçak şunları söyledi:

  “Hepimiz kocaman yüreğimizle tüm sevgimizi getirdik ama Sayın Valim aslında azıcık anlattı eğer biz bugün ‘Yün Bebek’ filmini çektiysek Sayın valimin çok büyük desteği var. Bir kere ben onu, Valilik makamını şunu bırak, ben onu gerçekten kardeşim gibi görüyorum, çünkü o sıcaklığı verdi bize gerçekten, hepimize öyle, onu çok seviyorduk. Gittiğimizde valiler, biz belediyeye gidemiyoruz ama Valiliğe evimiz gibi gidiyorduk, şimdi de gidiyoruz ve buraya geldik sanki Mersin’deymişim gibi evimizdeymiş gibi hissettik kendimizi Diyarbakırlılar kıymetini bilin Sayın Valim bir tanedir gerçekten kıymetini bilin Sayın Valimin sizleri seviyorum, kocaman öpüyorum hepinizi” dedi.

  “TÜRK KADININ, ANNESİNİN BİR KÖYDEN, KIRSAL BİR ALANDAN, İSTEDİĞİNDE DÜNYAYA UZANAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ ÇIKARABİLECEĞİNİN ÇOK AÇIK BİR ÖRNEĞİDİR”

  Koçak’tan sonra misafirlerine hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi:

  “Arslanköydeki çok değerli hanımefendilerle Diyarbakır’da buluşmaktan büyük bir mutluluk duydum. Kendisi benim Mersin’de gönül dostlarımızla çok takdir ettiğimiz hizmetleri, gayreti ve örnek kişiliğiyle hep desteklediğimiz, Mersin'de çok özel bir anlamla buluştuğumuz gönül dostlarımızdan biridir. Bugün Diyarbakır'da Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde ekibi ile birlikte gelmesi zaten ayrı bir güzellik oldu. Türk kadının, annesinin bir köyden, kırsal bir alandan, istediğinde dünyaya uzanan bir başarı öyküsü çıkarabileceğini, inandığı zaman çevresindeki arkadaşlarıyla sanatın çok zor bir alanın da, tiyatroda, görsel sanatlarda ne kadar başarılı olabileceği çok açık bir örneğidir. Kendisi bana bugün geldiği noktadan çok eski bir tarihte düşünceleri ile geldiğinde kendisine inanmış, kendisinin bütün çalışmalarını gerçekleştireceğine dair inancımı belirtmiştim. O dönem için de elimizden gelen desteği, katkıyı sunmuştuk. Bugün böylesi bir başarı öyküsüyle, böylesi bir başarıyla Türkiye ve dünya çapında bir rol modeli olmasından çok büyük bir mutluluk duyuyorum, Diyarbakır’da görmekten de çok keyif aldığımı belirtiyorum. Kendisinin kişiliği, şahsiyeti ve gayretinin Türkiye’nin her yerindeki kadınlarımıza, özellikle kırsal alanda ve belki hayatın istediği alanlarında uzak kalmış noktasındaki bütün kadınlarımıza örnek olacağını biliyorum. Sağlıkla, huzurla, imanla nice güzel hizmetlerinin devamını diliyorum. Kendisine ve burada bulunan Arslanköy’den gelen değerli tüm hemşerilerime onların şahsında Mersin'e ve oradaki bütün hemşerilerimize de sevgi, selam ve saygılarımı iletiyorum ve tekrardan hoş geldiniz diyorum” dedi.

  Konuşmalarının ardından Vali Güzeloğlu, misafirleriyle bir süre daha sohbet etmesinin ardından ziyaret sona erdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen