• “Türkiye alternatifsiz değildir”

  “Türkiye alternatifsiz değildir”
  “Türkiye alternatifsiz değildir”
  02.08.2018 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Sert çıkışlarıyla bilinen Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ABD Hazine Bakanlığının, iki bakanı hedef alan yaptırım kararına ilişkin olarak, “Türkiye ABD’ye mecbur değildir, alternatifsiz hiç değildir” dedi.

  Bozdağ’ın sosyal medya hesapları üzerinden konuyla ilgili paylaşımları şöyle:

  “Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu hakkında Beyaz Saray’ın yaptırım açıklaması, bakanlarımızın azim, kararlılık ve cesaretine zarar vermez; aksine güç katar. ABD yönetiminin bu kararı, aklıselimden uzaklaşmadır; akıl tutulmasıdır; basiretsizliktir. Türkiye binlerce yıllık devlet geleneğine sahip, egemen, bağımsız ve güçlü bir devlettir. Hiçbir ülke, güç veya kişi, tehdit ederek ya da baskı uygulayarak Türkiye’ye istediğini yaptıramaz. Türk milletini/Türkiye devletini başkalarıyla karıştıranlar, büyük bir yanlışlık içindedir.

  “TÜRKİYE, ALTERNATİFSİZ HİÇ DEĞİLDİR”

  ABD yönetimi, Türk milletini ve Türkiye’yi karşısına alarak, esas ABD’ye kaybettirmektedir.

  Türkiye, ABD’ye mecbur veya mahkum değildir. Türkiye, alternatifsiz hiç değildir.  Türkiye’yi alternatifsiz veya kendine mecbur veya mahkum görenler, hep aldandılar ve de kaybettiler. ABD yönetimi, uluslararası hukuka aykırı, haksız ve haddini bilmez bir yöntemle, Türkiye’den istediğini alamaz. Türkiye baskılara boyun eğecek, tehditlerle hizaya gelecek bir ülke değildir. Baskı, tehdit ve yaptırım Türkiye’ye sökmez. Türkiye, ABD’ye misliyle mukabele edecektir.” (HABER MERKEZİ)

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen