• “En son yüzüğümü yol parası için sattım, ne olur yardım edin”

  “En son yüzüğümü yol parası için sattım, ne olur yardım edin”
  “En son yüzüğümü yol parası için sattım, ne olur yardım edin”
  20.01.2019 Pazar

  Lösemi hastası Şehriban’ın ailesinin yardım çığlıkları;

  Ömer TÜRK- ÖZEL HABER

  DİYARBAKIR – Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında namaz kılarken birden düşerek bayılan ve hastaneye kaldırılan sonrasında ise Lösemi (kan kanseri) olduğunu ortaya çıkan 18 yaşındaki Lise öğrencisi Şehriban Yıldırım, hastalıkla amansız mücadelesini sürdürürken, ailesi maddi ve manevi olarak tükenme noktasına geldi. Yardım çığlıkları yükselen Yıldırım ailesi, sıkıntılarını ve içinde bulundukları durumu Özgür Haber aracılığıyla yetkililere ulaştırmak istiyor. Şehriban’ın annesi Ayşe Yıldırım, “Malatya’ya gidip geliyoruz ve birçok masraf oluyor. Mecburiyetten mescitte yatıyoruz. Elimizde avucumuzda bir şey kalmadı. Her şeyimizi harcadık. En son yüzüğümü sattım yol parası için, ne olur yardım edin” şeklindeki sözleri yürek parçaladı.

  Diyarbakır’ın Bağcılar mahallesinde ikamet eden Yıldırım ailesi, maddi imkânsızlıklar sebebiyle lösemi olan kızları Şehriban için acil destek bekliyor. Konuyla ilgili gazetemize ulaşıp bir an önce yetkililerden destek beklediklerini ifade eden anne Ayşe Yıldırım, “4 çocuğumuz var. Eşim hademelik yapıyor geçici olarak. Çocuklarım ise öğrenci. Çok zor bir durumdayız” dedi.

  NAMAZ KILARKEN BİRDEN YERE DÜŞTÜ

  Kızlarının hastalığının ilk olarak nasıl kendini gösterdiğini aktaran anne Yıldırım; “Kızım Şehriban lise öğrencisi 18 yaşında. 18 Mayıs 2018 tarihinde namaz kılarken birden yere düştü, hastaneye götürdük. 5 tüp kan aldılar. Hastanede çok kötü durumdaydı kızım, dönüşte otobüste bayıldı. Tahliller için fakülteye sevk edildi. Orada öğrendik ki kızımız lösemi hastası. Apar topar bizi Malatya ya sevk ettiler” dedi.

  “KIZIM GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİDİ”

  3 gün sonra kızı Şehriban’ın kemoterapiye başladığını anlatan anne Yıldırım, “5 kemoterapi geçirdi kızım. Bünyesi çok zorlandı kolay şeyler değil bunlar.  Kızım gözlerimin önünde eridi. 75 kilodan 55 kiloya kadar düştü.  Gittikçe de daha da eriyor. Tam da sınav vakti idi kzıımın. Doktorlar enfeksiyon riskinin bulunduğunu ve tedavinin 2-3 yıl sürebileceğini söylediler. Hastane de gözlerimin önünde birçok hasta hayatını kaybetti. Kızımda dolayısıyla bunlardan çok etkilendi. Hastalığın çok kötü bir evrede olduğunu ve bütün vücuda yayıldığını söylediler. Hastalığın tam adı Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL). Sürekli 12 gün boyunca kemoterapi gördü. Orada kaldık bizde ilik gerekiyordu oğlumdan ilik aldılar. İlik tedavisinden sonra bütün vücudu lekeler ile doldu. Diyarbakır’a dönünce nöbetler geçirdi yine. Tekrar Malatya’ya döndük orada da nöbetler devam etti” diye konuştu.

  “MECBURİYETTEN MESCİTTE YATIYORDUK”

  Kızının hastalığı dolayısıyla birçok masrafa girdiklerini ve elde avuçta ne varsa harcadıklarını sıfırı tükettiklerini anlatan Yıldırım, “Bize sadece dua edin dediler. Malatya’ya gidip geliyoruz. Aracımız zaten yok birçok masraf oluyor. Mecburiyetten mescitte yatıyorduk. Elimizde avucumuzda bir şey kalmadı. Her şeyimizi harcadık. En son yüzüğümü sattım yol parası için. Çok zorlanıyoruz. Şimdi gitmemiz gerekiyor ama gidemiyoruz maalesef. Evdeki diğer çocuklarımın da psikolojisi bozuldu. Dolayısıyla 1 yıldır çok çile çektik. Bazı ilaçlarımızı bulamıyorduk. Kızımın kemikleri hastalık dolayısıyla çok zayıfladılar. Şu an çok güçsüz durumda. Biz destek oluyoruz ona. Her yemeği yiyemiyor, sürekli kusuyor, midesi her şeyi kaldırmıyor. Evde bakım hizmetleri için başvurduk ama hiçbir sonuç alamadık. Biz çok zor durumdayız ve yetkililerden acil yardım bekliyoruz” diyerek maddi ve manevi olarak içinde bulundukları durumu ifade etti.

  “KIZIMIN BİRÇOK HAYALİ VAR”

  Kızının birçok hayali olduğunu kaydeden anne Yıldırım, “Kızımın birçok hayali var, diğer yaşıtları gibi o da gezip eğlenmek hayatın tadını çıkarmak istiyor. İnşallah iyileşecek ve hepsini gerçekleştirecek. Geçenlerde diploması geldi kızımın. Böyle mi alacaktı diplomasını? Maddiyat yüzünden bazı ilaçları alamadığımız da oluyor. Eşim kredi çekmek zorunda kaldı. Dolayısıyla maaşının da birçok kısmı oraya gidiyor. Şu an elimizde sadece 50 lira kaldı. Bununla ne yapabiliriz ki?”

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen