• ‘7/24 tuvalet temizlemeye hazırım, yeter ki iş verin’

  ‘7/24 tuvalet temizlemeye hazırım, yeter ki iş verin’
  ‘7/24 tuvalet temizlemeye hazırım, yeter ki iş verin’
  25.11.2020 Çarşamba

   

  Ömer TÜRK- ÖZEL HABER

  DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Yenişehir semtinde biri özürlü iki kızıyla kiralık bir evde yaşam mücadelesi veren Zekiye Atsak, iş bulamadığı için durumlarının iyiden iyiye kötüleştiğini belirtti. Kimseye el açmadan evine ekmek götürmek için çalışmak istediğini bunun için de yetkililerden yardım talep ettiğini ancak kimsenin kendisine sahip çıkmadığını belirten Atsak, “Dilenci değilim, elim ayağım tutuyor çalışmak istiyorum, lütfen bana iş verin. 7/24 tuvalet temizlemeye hazırım, yeter ki iş verin” diye haykırdı.

  SESİNİ DUYURMAK İSTİYOR

  Gazetemiz Özgür Haber’in 11 Kasım günkü sayısında birinci sayfadan 39 yaşındaki Zekiye Atsak’ın Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi ofis semtinde biri özürlü iki kızıyla verdiği yaşam mücadelesini paylaşmıştık. Kimsenin çığlıklarını duymadığını veya duymak istemediğini ifade eden Atsak, durumlarının iyiden iyiye kötüleştiğini, son çare olarak sesini gazetemiz aracılığıyla yetkililere duyurmak istiyor. 

  ATSAK AİLESİ PERİŞAN DURUMDA

  Eşinden 10 yıl önce boşanan ve o zamandan beri biri özürlü iki kızıyla birlikte yaşam mücadelesi verdiğini kaydeden Atsak, pandemi döneminde işsiz kaldığı ve çalışamadığı için evinin birikmiş kira borcunu ödeyemediğini, yiyecek giyecek hiçbir şeylerinin olmadığını kendisi ve iki kızının perişan durumda olduklarını kaydetti.

  “GÜNLERCE BETONDA YATTIK”

  Sur olaylarından sonra başlayan mağduriyetlerinin yıllarca sürdüğünü belirten Atsak, yıllarca bunun psikolojini yaşadıklarını, maddi ve manevi yardım almadıklarını kaydederek, “Sur’da iyi kötü bir düzenimiz vardı. Ama o olaylarda birden hepsi gitti. Canımızı kurtardığımız için çok şükür ancak birden sıfıra indik. Ofisteki şu anda oturduğum evi tuttuğumda hiçbir eşyam yoktu. Evimde kızlarımla günlerce beton üzerinde battaniyeye sarılarak yattık. Yine de Rabbime şükürler olsun” dedi.

  “FEDAKARLIKLA ÇALIŞACAĞIM”

  Yıllarca iş kur üzerinden devlet kurumlarında çalıştığını ve işini layıkıyla yerine getirdiğini dile getiren Atsak, iş yerinde hep fedakarlık yaptığını, en zor işleri bile seve seve kabul ettiğini belirterek, “Yıllarca çalıştığım kurumlarda bir Allah’ın kulu desin ki Zekiye çalışmadı veya işe yaramıyor. Ben hep iş yerime gözüm gibi baktım. Devletimin kurumlarında fedakarlıklarla çalıştım, mesai nedir bilmedim. İş verilirse yine fedakarlıkla çalışacağım” dedi.  

  “BANA ‘BİRAZ BEKLE’ DEDİLER 6 AY GEÇTİ”

  Diyarbakır Valisi’ne, Vali Yardımcılarına ve Yenişehir Kaymakamına gittiğini ifade eden Atsak, “Vali bey ile görüştürmediler. Belki Valinin haberi olsa bu mağduriyeti yaşamazdık. Vali Yardımcılarına gittik pek bir şey yapılmadı. Yenişehir Kaymakamına gittim bana ‘Biraz bekle’ dediler. Bekliyorum 6 ay geçti hala bekliyorum. Ne kadar daha bekleyeceğim. Bu durumumuz nereye kadar böyle gider bilmiyorum. İşkura yazıldık çıkan bir şey olmadı, ben bu halimle nereye gideyim, onu da bilmiyorum. Devletimiz bize sahip çıksın, bize baksın yedirsin içirsin demiyoruz, iş versin çalıştırsın” dedi.  

  GÜNLERDİR SICAK BİR YEMEK YEMEDİK

  Ev kiralarının biriktiğini belirten Atsak, “Artık ev sahibim rüyalarıma giriyor. Rüyamda ev sahibim; eşyalarımı, beni ve kızlarımı kapının önüne koyuyor. Yine günlerdir benim ve kızlarının boğazından sıcak bir yemek dahi geçmedi. Kış mevsimindeyiz, yakacak bir şeyimiz yok battaniyelere sarılarak ısınmaya çalışıyoruz. Yakacağımız yok, sobamız yok. Soba alacak para yok, bırakın sobayı, kendime ve kızlarıma bir çorap alacak dahi maddi gelirim yok” dedi.

  “7/24 TUVALET TEMİZLEMEYE HAZIRIM”

  Mutfaklarının bomboş olduğunu kaydeden Atsak, “Yemek yapacak bir piknik tüpümüz bile yok, gerçi tüp olsa da gıda yok. Kimi zaman komşuların yardımıyla, kimi zamanda kuru ekmek ile günü geçirmek zorunda kalıyoruz. Buna da şükür ediyoruz. Biz et istemiyoruz, kuru ekmek de bize yeter. Ben dilenci de değilim, elim ayağım da tutuyor çalışmak istiyorum, lütfen bana iş verin. 7/24 tuvalet temizlemeye hazırım, yeter ki iş verin” dedi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen